Türkiye'de bir süredir uygulanmaya devam eden koronavirüs tedbirlerinden olumlu sonuçlar alınmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaparak vaka sayılarında önemli bir düşüş gözlemlediklerini duyurdu.

İSTANBUL'DA VAKA SAYILARI YÜZDE 40 DÜŞTÜ!

Ölümcül salgın koronavirüs Türkiye'de en çok İstanbul'da görünüyordu. Bu nedenle İstanbul verilerine dikkat çeken Bakan Fahrettin Koca, “İstanbul koronavirüs ile mücadelede bizim için çok önemli bir veri merkezi konumunda bulunuyor. Şu anda bu şehrimizde vaka sayılarında yüzde 40 oranında bir azalma gözlemliyoruz. Bu aldığımız tedbirlerin ne kadar faydalı olduğunu ve vatandaşlarımızın tedbirlere riayet ettiğini gösteriyor.” dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise İstanbul'a dair önem veriler paylaştı. İstanbul'da koronavirüs ile mücadelenin yönetimini gerçekleştiren isim olan Ali Yerlikaya, “Memnuniyet verici gelişmeler yaşanıyor. Her geçen gün vaka sayımızda azalma meydana geliyor. Salgının etki alanını daha kısıtlı bir çevreye düşürmeyi başardık. Tedbirlere uydukça çok daha başarılı olacağız.” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYISI EN FAZLA DÜŞEN İSTANBUL İLÇELERİ AÇIKLANDI!

İlçe bazında da açıklama yapan Vali Ali Yerlikaya, “Geçtiğimiz haftaya oranla İstanbul'da koronavirüs vaka sayıları en çok düşen ilçelerimiz Bakırköy, Adalar, Avcılar, Bahçelievler ve Sultangazi olmuştur. En az düşüş kaydettiğimiz ilçeler ise Şişli, Şile, Üsküdar, Zeytinburnu ve Beyoğlu olarak tespit edilmiştir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com