İstanbul Üniversitesi Toplam 542 Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı! İşte Detaylar ve Başvuru Şartları!

İstanbul Üniversitesi tarafından verilen ilan sonrasında farklı departmanlarda istihdam etmek üzere toplam 542 kişiyi işe alacağını açıklaması büyük heyecana neden oldu. Başvuru şartları ve nasıl yapılacağının detayları haberimizde..

İŞ İLANLARI 06.06.2020 - 18:42 06.06.2020 - 18:42

İstanbul Üniversitesi tarafından bünyesinde ortaya çıkan personel ihtiyacını karşılamak için yeni personel alımlarının yapılacağı belirtildi. Bu süreç içerisinde sözleşmeli olmak kaydıyla toplam 542 kişinin işe alınmasına karar verildi. Farklı departmanlarda alınacak olan işe alımlar için gazeteye ilan verildi. Verilen bu ilana göre hemşire, diyetisyeni psikolog ve diğer sağlık personellerinin alımının gerçekleştirileceği ifade edildi. Pandemi sürecinin hala devam ediyor olmasından dolayı bu süreç içerisinde sadece İstanbul içi başvuruların kabul etmesi bekleniyor.

İşe Alım Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İlanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarih baz alınarak 15 günlük süreç içerisinde mesai saatleri içerisinde İstanbul Üniversitesi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru aşamasında adayların KPSS hakkında gerçekleştirmiş oldukları beyanlar kurum tarafından yapılan incelemeler sonrasında da beyan edilecektir. Gerçek olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sadece online olarak yapılacak başvurular sırasında şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ifade edildi.

İşe Başvuru Şartları Neler?

Salgın nedeniyle sadece İstanbul içi başvurular kabul edilecektir.

Başvuru yapılacak departmana göre özel şartların taşınıyor olmasının yanı sıra 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde bulunan genel şartların da taşınmış olması gerekiyor.

Sosyal güvenlik kurumundan bir gelir almıyor olmak gerekiyor.

Yapılacak başvuru departmanı göz önünde bulundurulduğunda haftalık 40 saat çalışabilecek durumda olmak ve belirtilen saatlerde çalışacak olmayı göze almak gerekiyor.

KPSS sınavına girmiş olma şartının yanı sıra lisans için 2018 KPSS-P3 puan türünü almış olmak ve önlisans için ise 2018 KPSS-P93 puan türünü almış olmak gerekiyor.

isbilgisi.com