Ana Sayfa EKONOMİ İstanbul Finans Merkezi Haline Gelecek

İstanbul Finans Merkezi Haline Gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Finans Merkezi konferansında ekonominin çok daha iyiye gideceğini ve 5 yıl içerisinde süper güç olacaklarını söyledi.

5
0
Paylaş

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Finans Merkezi Konferansı’nda ekonomi ve gelecek hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Albayrak doğru Politikalar hayata geçirerek Türkiye’nin 5 yıl içerisinde her birinde bağışıklık sistemini kazanacağını söyledi.

Doğru adımlarla krizli günlerden çıktıklarını ve vergi uygulamalarında çok ciddi adımlar yaparak revizelerin geleceğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önümüzdeki dönemde yurtiçinde ve yurtdışında nitelikli yatırımcı ve halka arz Sermaye Piyasası için çalışmalara devam edeceklerini duyurdu. Sermaye piyasaları Sigortacılık piyasaları alanında kendilerini genişletmek ve geliştirmek istediklerini söyleyen Albayrak Türkiye Sermaye Piyasası Birliği’nin sektör için oldukça önemli olduğunu söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana “Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni sistemi olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin zorluklarını ve entegresini yaşadıklarını söyleyen Albayrak Türkiye çok güçlü finansal mimari bir zaferin içerisinde geçtiğimiz senelerde yaşanan ekonomik sorunlar sadece Finans piyasası oyuncuları açısından değil tüm Türkiye ve dünyada hissedildi. Ekonominin büyümenin sürdürülebilir kılınmasında mali piyasalar ve gerçek sektörün önemli olduğuna vurgu çeken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu nedenle sermaye piyasaları ve finans ek türünün sağlam temeller üzerine kurmak zorunda olduklarını söyledi. Yaptıkları tüm çalışmalar hayata geçireceklerini söyleyen bakan Albayrak sermaye piyasaları geliştirilmesi ve derinleştirilmesi amacıyla yeni Sermaye Piyasası kanunu yasalaştı aldıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here