İstanbul’da ek iş olarak yapılabilecek işleri aşağıda şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nikah paketleme işi yapılabilmektedir.
  • Eve iş veren firmalar çerez paketleme işi vermektedir.
  • Evden makale yazma işleri yapılabilmektedir.
  • Web tasarımı ile uğraşanlar evden çalışarak site tasarlayabilmektedir.
  • Kurdele bağlama işi yapılabilmektedir.
  • Dikiş ile uğraşanlar evde giysiler dikebilmektedir.


İstanbul’da Evden Online İşlerin Yürütülmesi

İstanbul’da yabancı şirketlerin fazla olmasından dolayı özellikle online olarak tercümanlık, İngilizce makale yazarlığı, yabancı sitelerin tasarlanması gibi pek çok iş yapmak mümkündür. Vatandaşlar İstanbul evde ek iş imkanı ile PC başında tüm bu işleri kolay bir şekilde yapabilir.İçerik editörlüğü son zamanlarda pek çok firma tarafından işe alım yapılan bir alandır. İş verenler değişik konularda siparişler atarak, çalışanlarından özgün içerikler oluşturmasını istemektedir. Bu işe başvuranlar aylık ortalama olarak 700 TL ile 3500 TL arasında gelir elde edebilmektedir.

Bunun yanı sıra İstanbul’da evden web siteleri de tasarlanabilmektedir. Bilgisayar ve tasarım alanında deneyimli ve istekli olanlar bu tarz işlere başvurabilir. İstanbul Evde yapılacak işler arasında online tercümanlık da bulunmaktadır. Hem İngilizce hem de diğer yabancı dillerde yetkin olanlar firmaların metinlerini çevirmektedir.

İstanbul Evde Eşarp Yapma

Dikiş konusunda yetenekli olanlar için Nişantaşı’nda bulunan firmalar tarafından verilen evde eşarp yapma işlerine başvurulabilir. Eşarplar dikildikten sonra evlere getirilmektedir. Ardından kenarının kıvrılma işlemleri yapılmaktadır. Talepler doğrultusunda eşarp kenarları püsküllü ya da gipür bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için aparat da firma tarafından verilmektedir. Ayrıca gönderilen eşyalar arasında küçük dikiş makineleri de olabilir. Firma, yapılan eşarp sayısına göre ücretlendirme yapmaktadır. Ödemeler aylık ya da haftalık olabilir.

İstanbul’da Ruj Kapağı Takma

Evde iş ilanları arasında ruj kapaklarının takımı ve istenildiğinde bunlara marka etiketi yapıştırma işi bulunmaktadır. İstanbul’da kozmetik alanında satışların fazla olması sebebi ile kozmetik firmaları tarafından İstanbul evlere iş verilir. İş için gerekli malzemeler olan ruj ve kapakları firma tarafından gönderilmektedir. Çalışanlar kapakları rujlara takar. Etiketleme yapılması gerekenler için etiket yapıştırılır.


Bununla birlikte kozmetik ürünlerin satışları da evden yapılan işlerdendir. İstanbul’un nüfusunun kalabalık olması sebebi ile satışlardan güzel gelirler elde edilebilir. Hem kataloglardan hem de internet üzerinden makyaj malzemeleri satışa sunulabilir.

İstanbul’da Evde Kalem İşi Nasıl Yapılır?

İstanbul Eve İş veren fabrikalar evlere parçalar halinde kalem göndermektedir. Çalışanlar bu kalemlerin parçalarını birleştirerek tek parça haline getirmektedir. Özellikle montaj işlerini sevenler bu tarz işlere iş ilanları sitesi üzerinden başvurabilir. İş ile ilgili tüm malzemeler firma tarafından temin edilmektedir. Ne kadar kalem yapıldıysa kalem başı ödenen ücret ile çarpılarak ödemeler yapılmaktadır. İstanbul’da bu tarz işleri daha çok Bağcılar semtinde yer alan firmalar vermektedir.

İstanbul Evde iş yaptıran firmalar ödemeler için hesap numarası ya da IBAN istemektedir. Firmalar ödemeleri işin teslim alınmasından sonra yapar.


İstanbul’da Kartondan Çanta Yapma

Kalabalık bir şehirde alışverişlerde karton çantalara oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul Evde iş imkanı olarak hazır gelen kartonlar kenarlarındaki izlerden katlanarak çanta halinde getirilmektedir. Hem öğrenciler hem de çalışanlar bu iş için başvuruda bulunabilir.Çok fazla el becerisi isteyen bir iş değildir. İş başvuruları için daha çok toptan satış yapan yerlere başvuruda bulunulabilir.

İstanbul’da Esenler’de kartondan çanta yapma işleri daha çok verilmektedir. Firmalar yapılan siparişleri marketlere, hediyelik eşya satan dükkanlara, vb. gibi yerlere satmaktadır. Çanta boyları her ölçüde olabilmektedir. Fiyatlar küçük ya da büyük çanta yapımına bağlı olarak değişmektedir.


isbilgisi.com