İstanbul Büyükşehir Belediyesi En Az Lise Mezunu Kadın-Erkek 250 İtfaiye Eri Alımı Yapacak! İşte Başvuru Tarihleri Ve Şartları!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre 250 itfaiye eri alımı yapılacak. KPSS puanı esas alınarak gerçekleştirilecek olan alımlarda en az lise mezunu olma şartı aranacak. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 250 kadın-erkek itfaiye eri alımı başvuru şartları ve diğer bilgiler...

İŞ İLANLARI 14.11.2020 - 10:25 14.11.2020 - 10:25

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personel alım ilanı yayınladı. Duyurulan ilana göre İBB bünyesinde görevlendirilmek üzere 250 itfaiye eri işe alınacak. Kadın ve erkek adaylar arasından seçilerek yapılacak olan alımların detayları belli oldu. Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu esas alınarak itfaiye eri alımı yapılacak.

İTFAİYE ERİ OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum bulumamak

-Affa uğramış olsa dahi 1 yıl veya daha fazla hapis cezası almamış olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini yapmasına engel teşkil edecek fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Alım yapılacak kadrolarda belirtilen özel şartları yerine getirmek

-Geçerli bir KPSS'den istenilen puan türünde en az 60 puan almak

-Erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda ise en az 1,60 metre boyunda olmak

-30 yaşını doldurmamış olmak

-Kapalı mekan, dar alan ve yükselik fobileri bulunmamak

-En az B veya C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

-Daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki gerekçelerle işten çıkarılmamış olmak

İŞ BAŞVURUSU NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

İBB'nin açmış olduğu 250 itfaiye eri alımı iş başvurusu tarihleri belli oldu. Buna göre itfaiye eri adayları başvurularını 27 Aralık 2020 ile 3 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Adaylar e-devlet üzerinden başvuru formu doldurup bu formu imzalamak için indirecekler. İstenilen diğer tüm belgeler ise yine e-devlet üzerinden temin edilecek. Boy ve kilo ölçümü sırasında başvuru formu haricinde herhangi bir belge teslim edilmeyecek. E-devlet üzerinden başvurularını yapan adaylar indirip imzaladıkları başvuru formu ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediye Balkanlığı Avrasya Gösteri veSanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No:46 Fatih İstanbul adresine 6 Ocak 2021 ile 15 Ocak 2021 tarihleri arasında şahsen müracaat edecekler.

BAŞVURU İÇİN HANGİ BELGELER İSTENECEK?

-Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı

-Mezuniyet belgesi

-2020 KPSS sonuç belgesi

-Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan

-Sağlık durumu beyanı

-Sürücü belgesi

-1 adet biyometrik fotoğraf

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@