İstanbul Büyükşehir Belediyesi 6 Farklı İhaleyle 157 Otomobil Alımı Yapacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 6 ihale dosyasına göre İstanbul Ulaşım 157 Sedan otomobil alımı gerçekleştirecek.

EKONOMİ 29.05.2020 - 14:36 29.05.2020 - 14:36

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan İstanbul Ulaşım Hizmetleri Ve Araç Kiralama San. Ve Tic. AŞ., yeni bir ihale açtı. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul Ulaşım'a 157 binek otomobil satın alacak. Bunun için ise 6 ayrı ihale yapılacak. İhalelerin de Haziran ayında gerçekleştirileceği bildirildi.

6 AYRI İHALE YAPILACAK

İBB tarafından şirket üzerinden yapılacak otomobil alımları için 6 ayrı ihalenin açılıyor olması ise bu otomobillerin farklı özelliklere sahip olmasından kaynaklandığı belirtildi. İhale konusu olan otomobillerin tamamı 2020 model ve sedan türü olacak.

İLK OLARAK 3 OTOMABİL ALINACAK

İBB iştiraki İstanbul Ulaşım tarafından yapılacak ilk ihalede 3 adet binek otomobilin alımı gerçekleştirilecek. Bu alımlarda sözkonusu otomobiller motor hacmi, motor gücü ve yakıt deposu büyüklüğü gibi üstün teknik imkanlara sahip olacaklar. Bunların yanında panoramik cam tavan, ışıklı makyaj aynalarının olması da şartnamede yer aldı.

İBB'nin alım yapacağı otomobiller için açılan her altı ihalede de farklı nitelikte ve özellikte araçlar alınacak.

En büyük alım ise 19 Haziran'da yapılacak ihale ile gerçekleştirilecek. Bu grupta 80 araçlık bir satın alma yapılacak. Bu araçların tamamı beyaz renkli ve önden çekişli olacaklar. Dizel olmaları belirlenen araçlarda 40 litrelik yakıt deposunun bulunması istenecek.

isbilgisi.com