Türkiye'de özellikle muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday sıralamasının başında bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önemli bir açıklama yaptı. Vatandaşların ciddi bir kısmının Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adaylık konusunda ilk defa net konuştu.

EKREM İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularına yanıt veren Ekrem İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu da yöneltildi. Ekrem İmamoğlu bu konunun spekülasyona açık olmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı makamına hazırlanmak gibi bir durum olamaz. Benim şu anda tek gündemim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'dır. İstanbullular beni bu kadim kenti iyi bir şekilde yönetmem için seçtiler. Mevcut görevimi bir başka görev için basamak olarak görmek benim anlayışıma sığmaz.” dedi.

BEN İSTİYORUM DİYEREK CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUNMAZ

Açıklamalarını sürdüren Ekrem İmamoğlu, “İstanbul'a hizmet için bir göreve talip olmuşuz ve bu amaçla mesai harcıyoruz. Benim siyasi geçmişime bakanlar aslında tavrımın ne olacağını gayet iyi anlarlar. Benden Beylikdüzü Belediye Başkanı olmam istendiğinde ön seçim şartı sundum ve kazanınca aday oldum. Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı sürecim de herkesin malumudur. Bu konuda kalkıp “ben istiyorum” diyerek Cumhurbaşkanı adayı olacak değilim.” ifadelerini kullandı.

BENİM TEK GÜNDEMİM İSTANBUL!

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında açık kapı bırakan Ekrem İmamoğlu, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir talep olur, vatandaşlarımız bizi o makamda görmek isterlerse onu o zaman düşünebiliriz. Ancak benim tek gündemim İstanbul'dur. Diğer konularla ilgilenecek vaktim de niyetim de yok.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com