İstanbul Belediyesi Örnek Oldu! İzmir Belediyesi de Askıda Fatura Kampanyası Başlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından geçtiğimiz haftalarda ilk kez açıklanan askıda fatura hizmetinin bu süreçte diğer belediyelere de örnek olması bekleniyordu. Sonunda İzmir'den bir adım geldi ve askıda fatura uygulamasının başlatıldığı açıklandı.

EKONOMİ 09.05.2020 - 17:00 09.05.2020 - 17:00

Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan, gelir elde edemeyen pek çok vatandaş faturalarını dahi ödemekte güçlük çektiler. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için bir yardım kampanyası başlatıldı. Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden askıda fatura uygulaması sayesinde pek çok kişinin faturaları ödendi.

Askıda Fatura uygulaması ödeyemeyecek güçte olan vatandaşların sisteme fatura numaralarını kaydetmeleri ile başlıyor. Ardından hayır sever vatandaşlar kendi bütçeleri doğrultusunda ödemek istedikleri faturayı online olarak karşılıyorlar. Bu sayede pek çok vatandaşın faturasının ödendiği ifade edildi. Bu davranışın takdir görmesi üzerine pek çok belediyeye de örnek olacağı ifade edilmişti. Belirtilen şekilde de oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Açıkladı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabı üzerinden heyecanla beklenen uygulama hakkında açıklamada bulundu. Su borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için askıda fatura uygulaması başlatıldı. Bu uygulama ile birlikte pek çok vatandaşın yaşadığı sorunun giderilmesi bekleniyor.

Şimdilik Sadece Su Faturaları İçin Geçerli Olacak

Sisteme su faturalarının numaraları girilecek. Uygulamadan yararlanabilecek vatandaşların durumları hakkında inceleme başlatıldıktan sonra süreç başlatılacak. Bunun üzerine yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar sisteme girerek kendi bütçelerine uygun ödemek istedikleri faturaları seçecekler ve bir aileye katkı sağlamış olacaklar.

Tunç Soyer tarafından duyurusu yapılan kampanyanın kısa sürede büyük bir ilgi ile karşılandığı öğrenildi.