İstanbul Arnavutköy'de bulunan ve Osmanlı döneminde haremlik olarak kullanıldığı bilinen tarihi köşk şimdiki sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. Elde edilen bilgilere göre beş katlı köşk için 34 Milyon TL'lik bir bedel isteniyor.

100 YILLIK 5 KATLI KÖŞK SATIŞA ÇIKARILDI

İstanbul'un mahallekültürü ve komşuluk ilişkileri ile diğer semtlerinden ayrılan Arnavutköy bir süre önce İngiliz seyahat dergisi Time Out tarafından dünyanın en havalı 40 semtinden birisi olarak seçilmişti. Bu nedenle Arnavutköy'e taşınmak isteyen çok sayıda vatandaş bulunuyor. Son dönemlerde Arnavutköy'de en büyük dikkati ise 100 yıllık 5 katlı köşk çekiyor.

100 YILLIK KÖŞKÜN TARİHİ

Bir dönem Rum bir ailenin sahipliğini yaptığı tarihi köşk 1963 yılında dönemin ünlü jokeylerinden Bahattin Başaran tarafından satın alınmıştı. Halen daha Başaran ailesine ait olan köşk Arnavutköy iskelesine 300 metrelik bir mesafede bulunuyor. Tarihi köşk için verilen bilgilere göre Erol Evgin ve Barış Manço bu yapıda TRT için bayram reklamları çekimleri gerçekleştirmiş.

İstanbul'un önemli merkezlerinden olan Bebek Parkı'na 1,4 kilometrelik mesafede olan tarihi köşkün içerisinde 4 oda, 2 salon, 5 banyo ve 3 mutfak bulunuyor. Köşkün toplam kapalı alanının ise 525 metrekare olduğu bildirildi. Bunun yanında köşkün 100 metrekarelik de bir bahçesi bulunuyor. Köşkün üst dubleks katından boğaz manzarasının da görüldüğü belirtildi.Ayrıca çatı katından ise her iki köprü de görülebiliyor.

isbilgisi.com