İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir'de yaşayanlar dikkat! Peş peşe uyarılar geldi ansızın gelecek - Türkiye'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından şehir şehir kritik uyarılar gelmeye devam ediyor. 81 il için hava durum raporu ve kritik uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika açıklamaları ve daha fazlası da isbilgisi.com adresinde yer ediniyor.

Türkiye'de yaşanan asrın felaketi sonrasında 45 binden fazla can kaybederken bu süreçte de meteoroloji tarafından hava durumları büyük merak konusu olmuştu. Şimdilerde ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yapılan duyuru ile beraber il il hava tahminleri de geldi.

Marmara, Ege'nin kuzeydoğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinin doğu bölgelerinde kuvvetli yağış yağacağının ve Trakya'nın iç ve yüksek kesimleri ile Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun da kuzey ve doğu kesimlerine ise kar ve yağmurun geleceği belirtildi.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah erken saatlerde Trakya'nın iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ŞOK bayram için dev indirim ŞOK bayram için dev indirim

AKDENİZ
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Isparta ve Adana'nın kuzey çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) rüzgar beklenmektedir.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) rüzgar beklenmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, doğusunun hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.