Isparta Eve iş veren firmalar kadınlar ve erkekler için iş imkanları sunmaktadır. Genellikle kadınlara takı yapma, mum süsleme, gül paketleme, vb. gibi işler verilmektedir. Erkekler için de kutu katlama, teşbih yapma, vb. gibi işler yer almaktadır.

Isparta Ek İş Olarak Neler Yapılır?

Isparta Ek iş seçenekleri arasında aşağıda yer alan işler yer almaktadır:

  • Isparta Evde ek iş olarak paketleme işleri verilmektedir. Bunlara kına, sabun, çerez, vb. gibi ürünlerin paketlemesi şeklinde yapılmaktadır.
  • Özellikle erkekler için evde montaj işleri verilmektedir.
  • Bebek giysileri, kazaklar, atkılar gibi giysilerin örülmesi ile ek gelir elde edilebilir.
  • Evde online işler yapılabilmektedir. Örneğin, anket doldurularak para kazanılabilir. Ya da makale yazarlığı yapılarak ek gelir elde edilebilir.
  • Dikiş yapmayı bilenler için evde kıyafet dikimi işleri verilmektedir.


Isparta Gül Paketleme

Isparta’nın gülü meşhur olduğu için ilde gül ve gül kurusu paketleme iş ilanları fazladır.Isparta İş veren fabrikalar gül kurutulup paketlenmesini ya da sadece kurumuş güllerin paketlenmesini istemektedir. Öncelikle gül kurutma işleminde 1 kg kuru güle karşılık 6 kg yaş gül kullanılmaktadır. Gül kuruturken içindeki koku ve özü kalır. Sadece içindeki su miktarı yok olur. Vatandaşlar bu güllerin paketlenme aşamasında da çalışabilir. Kaç kilo gülün paketleneceği ve her bir pakete ne kadar miktarda gül konulacağı şirket tarafından anlatılmaktadır.

Kurutulan güller lokumlarda, tatlılarda ve evlerde aksesuar olarak kullanılabilmektedir. Isparta Evde iş ilanları yayınlayan firmalar ortalama olarak 100 gram gül kurusu paketleme için paket başına 5 TL ödeme yapmaktadır. Bir günde kaç paket işi yapıldıysa bu rakam 5 TL ile çarpılarak ödemeler hesaplanmaktadır. Bu hesap doğrultusunda aylık 7500 TL’ye kadar gelir elde edilebilir.

Isparta Evde Sabun Yapma

Isparta Evde iş yaptıran firmalar değişik kokularda sabun yapılmasını istemektedir. İş alanlar limon, gül, zeytinyağı, vb. gibi maddeleri kullanarak her renkte ve kokuda sabun elde edebilir. Sabun yapma işi daha çok kimya bilgisi olanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu konuda herhangi bir şekilde bilgisi bulunmayanlar yapım aşamalarında hata yapabilir ya da kazalara sebebiyet verebilir.

Bununla birlikte sabun paketleme için de Isparta evlere iş verilir. Sabunlar evlere kadar getirilir ve iş bitiminde çalışanların giderek teslim etmesine gerek yoktur. Ödemeler, kaç adet sabun paketlendiyse onun üzerinden yapılmaktadır.

Isparta’da Evde İş İmkanı Sunan Firmalar

Isparta’da insanlara iş imkanı sunan şirketler şu şekildedir:

  • Düğün organizasyonu şirketlere ek gelir imkanı vermektedir.
  • Telefon aksesuarları yapılarak ya da süslenerek gelir elde edilebilmektedir.
  • Tütün şirketleri tarafından paketleme işleri verilmektedir.
  • Isparta Evde yapılacak işler arasında tekstil firmaları da bulunmaktadır.


Evde İş İlanlarına Başvuruda Bulunanlarda Aranan Nitelikler

Isparta Evde iş imkanı ile para kazanmak isteyenler öncelikle kendi yeteneklerinin hangi alanlarda olduğunu belirlemelidir. Örneğin, dikişe yeteneği olanlar evde hem yetişkin hem de bebek kıyafetleri dikebilir. Resme yeteneği olanlar çeşitli tablolar yaparak galerilere satabilir ya da sosyal medya üzerinden bunları sergileyebilir. Başvuruda bulunacak işler için kaç kişinin çalışacağı da önemlidir. Birden fazla kişinin çalışmasına ihtiyaç duyulan bir işin tek başına seçilmesi halinde işin yetişmeme durumu söz konusu olabilir.

İşin teslim süresinde dikkatli olunması gereken diğer bir unsur ise çok fazla iş alınmamasıdır. Vatandaşlar daha fazla ek gelir elde etmek için yapabilecekleri ürün kapasitesinden daha fazla iş alırsa ürünler yetişmez ve firmalar ödeme yapmayabilir.

İş ilanlarında başvuru sırasında aynı zamanda mekanın da iş için uygun olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır.

isbilgisi.com