İŞKUR'dan Yeni İş İlanları! Kamu Ve Özel Sektöre KPSS Şartsız ve Sınavsız 344 Güvenlik Görevlisinin İşe Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile verilen iş ilanlarıyla 344 güvenlik görevlisinin işe alımı gerçekleştirilecek. İşsiz vatandaşların yoğun talep gösterdiği güvenlik görevlisi kadroları için alım şartları belirlendi. Kimler güvenlik görevlisi olabilir? Güvenlik görevlisi iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 15.06.2020 - 22:40 15.06.2020 - 22:40

Türkiye'de son dönemlerde en çok rağbet edilen mesleklerden birisi de güvenlik görevlisi mesleği oldu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan iş ilanlarıyla hem kamu kurum ve kuruluşlarına hem de özel sektöre 344 güvenlik görevlisinin işe alımı yapılacak.

İŞKUR, iş arayan vatandaşlarla işçi arayan işverenleri bir araya getirmeye ve arada köprü vazifesini üstlenmeye devam ediyor. İŞKUR tarafından yayınlanan son ilanlara göre Türkiye'nin hemen hemen tüm şehirlerinde toplam 344 güvenlik görevlisi işe alınacak.

İşsiz vatandaşlar güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurmak için şartları araştırmaya başladılar. Hangi şartlara sahip vatandaşlar güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurabilirler? Güvenlik görevlisi iş başvurusu şartları nelerdir?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-En az 18 yaşında olmak

-Devlete karşı suç işlememiş olmak

-Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak

-Daha önce çalıştığı iş yerlerinden disiplin suçu veya ahlaki nedenlerle işten çıkarılmamış olmak

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-Vardiyalı çalışma sisteminde çalışmayı kabul etmek

-Ekip çalışmasına uygun bir karaktere sahip olmak

-Tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan çalışmaya uygun olduğuna dair sağlık raporu almak

-Emekli veya malul aylığı almamak

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden alımları gerçekleştirilen iş başvuruları iki yolla yapılmaktadır. Bunun ilk yolu İŞKUR il veya ilçe müdürlüklerine giderek güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurulabilir. Bir diğer yol ise online iş başvurusudur. Bu yolla iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İŞKUR internet sitesine giriş yaparlar. Güvenlik görevlisi iş ilanlarınu arama bölümünden bulan vatandaşlar ilanların alt bölümünden yer alan “BAŞVUR” butonu aracılığı ile iş başvurularını gerçekleştirirler.

isbilgisi.com