İŞKUR'dan Yeni İş İlanları! 187 Güvenlik Görevlisi İşe Alınacak! 5.000 TL'ye Kadar Maaş İmkanlı, Sosyal Güvenceli İş Fırsatı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan iş ilanlarıyla toplam 187 güvenlik görevlisi çeşitli şehirlerde işe yerleştirilecekler. Güvenlik görevlisi olabilecek işsiz vatandaşlar ile işverenleri bir araya getiren İŞKUR, bu şekilde yüzlerce vatandaşa yeni bir iş kapısı aralıyor. Güvenlik görevlisi iş başvurusu nasıl yapılır? Kimler güvenlik görevlisi olabilir? Güvenlik görevlileri ne kadar maaş alır? Özel sektör güvenlik görevlisi iş başvurusu şartları nelerdir?

İŞ İLANLARI 02.06.2020 - 12:07 02.06.2020 - 12:07

Türkiye'de koronavirüs sürecinina rdından geçiş dönemi yaşanmaya başlanırken işsizlik sorunu yeniden gün yüzüne çıktı. Çok sayıda işsiz vatandaş maddi gelirlerini düzeltmek ve hayatlarını idame edebilmek için yeni bir iş arayışına başladılar.

İşsiz vatandaşların iş bulma sürecinde en büyük yardımcısı ise Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) oluyor. İŞKUR, iş arayanlar ile işverenler arasında bir köprü vazifesi görmeye devam ediyor. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlarla çok sayıda farklı meslek dallarından eleman arayışında olan işverenler yeni elemanlarını işe başlatmak için fırsat buluyorlar.

İŞKUR ilanları ile en çok aranan meslek dallarından birisi de güvenlik görevlileri oldu. Şu anda açık iş ilanlarına göre özel sektörde görevlendirilmek üzere 187 güvenlik görevlisi aranıyor. Bu güvenlik görevlisi işleri için yayınlanan iş ilanlarını yakından takip etmek gerekiyor.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarla güvenlik görevlisi olarak işe girmek isteyen vatandaşlar başvurularını online olarak İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştirebilirler. Bu ilanları İŞKUR sistemi üzerinde bulup her ilana ayrı ayrı başvuru yapılması gerekiyor. Bu ilanların en alt bölümünde “Başvur” butonu yer almaktadır. Oraya tıklanınca iş başvurusunun yapılması işlemi başlanır ve İŞKUR sistemi tarafından vatandaşlar yönlendirilir. Bu başvurular işveren tarafından toplu olarak değerlendirilerek başvuru yapanlar görüşmeye çağırılır. Bu görüşme neticesin işe alınan adaylar güvenlik görevlisi olarak işe giriş yaparlar.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞI NE KADARDIR?

Türkiye'de özel sektörde görev yapan güvenlik görevlilerinin standar bir maaşı bulunmamaktadır. En az 2324 TL olan asgari ücretle çalıştırılan güvenlik görevlileri şirketin ve işin durumuna göre aylık 5.000 TL civarında bir kazanca erişebilirler. Bunun yanında İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi olarak işe alınan vatandaşlar SGK primi düzenli şekilde ödenerek sosyal haklara sahip olurlar. Sosyal güvencesi bulunan bir iş sahibi olmak isteyen vatandaşlar güvenlik görevlisi olarak çalışarak çok sayıda avantajı elde ederler.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

- 18 yaşından gün almış olmak

- Güvenlik sertifikasına sahip olmak

- Emekli olmaya hak kazanmamış olmak

- Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak

- Vardiyalı çalışma şartlarını kabul etmek

- Askerlik ile ilişiği bulunmamak

- En az lise mezunu olmak

-Kadınlarda en az 165 cm, erkeklerde en az 175 cm boy uzunluğuna sahip olunmalı

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ İLANLARINA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@