İŞKUR'dan Yeni İlan! Kamu Kuruluşuna 50 İşçi Alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayınlanan ilanlarla kamu kurumlarına işçi alımları sürüyor. İşsiz vatandaşların büyük bir arayışa girdiği bu dönemde kamu kurumlarında işe girmek büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Son yayınlanan İŞKUR ilanlarına göre Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı kapsamında 50 peyzaj bahçıvanı işe alınacak.

İŞ İLANLARI 04.05.2020 - 23:18 04.05.2020 - 23:18

Türkiye'de koronavirüs süreci nedeniyle çok sayıda vatandaş işini kaybetmek ve varolan gelirlerinden olmak durumuyla karşı karşıya kaldı. Yeni bir iş kapısı aralamak isteyen vatandaşlar iş bulabilmek için her fırsatı değerlendirirken kamu kurumlarında işe girmek bu dönemde bulunmaz bir nimet olarak ifade ediliyor.

İşsiz vatandaşların iş sorunlarına en büyük çare üreten kurum ise Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) oldu. İŞKUR tarafından her gün binlerce ilan yayınlanarak onbinlerce vatandaş yeni bir işe kavuşuyorlar.

İŞKUR tarafından yayınlanan son ilan ise Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden olan ORBEL AŞ oldu. ORBEL AŞ tarafından verilen ilanda işçi kadrosunda 50 peyzaj bahçıvanının işe alınacağı duyuruldu.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre başvurular mail üzerinden yapılacak. İşe alınma şartı olarak deneyim istenmezken başvuru yapan adaylardan CV, kimlik belgesi ve öğrenim belgesi isteniyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18-50 yaş aralığında olmak

-En az ilkokul mezunu olmak

-İlgili işte çalışmasını engelleyecek fiziksel ve ruhsal hastalığı bulunmamak

-Emekli olmamak

isbilgisi.com