İŞKUR'dan Yeni İlan! Belediye Şirketine Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre kurum dışı kamu işçi alımları devam ediyor. Antalya Kaş Belediyesi'nin iştiraklerinden olan Kaş Likya Turizm şirketi ilanla 22 beden işçisini işe alacağını duyurdu. İŞKUR aracılığı ile iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 14.05.2020 - 23:27 14.05.2020 - 23:27

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işsiz vatandaşları yeni işlerine kavuşturmaya devam ediyor. Kurum dışı kamu işçi alımı kategorisnde yayınlanan ilanlarla vatandaşlar kamu işlerine girebiliyorlar. Kamu imkanlarından yararlanmak gibi avantajları elde eden vatandaşlar çok sayıda sorununu bu şekilde bertaraf etmeyi başarıyorlar.

İŞKUR tarafından son yayınlanan kurum dışı kamu işçi alımı ilanına göre Antalya Kaş Belediyesi'nin şirketlerinden olan Kaş Likya Turizm İnş. Gıd. Tem. Taş. Mad. Ve Tic. Ltd. Şti. 22 beden işçisini işe alacak.

İlgili ilana göre iş başvurusu yapacak vatandaşlardan herhangi bir deneyim istenmeyecek. Esnek çalışma saatlerine sahip olan iş ile alakalı olarak başvurular 18 Mayıs ile 22 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Sigortalı olarak bir işte çalışmıyor olmak

-Emekliliğe hak kazanmamış olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Kaş sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak

-657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak

Yapılacak başvuruların ardından uygun olan kişiler mülakata çağırılacaklar. Bu mülakatların sonucuna göre işe alımlar gerçekleşecek. İşe alımlar konusunda kesin kararın verilmesiyle adaylar resmen işe başlatılacaklar.

isbilgisi.com