Türkiye'de işsiz vatandaşların en büyük yardımcısı olma misyonunu devam ettiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) her gün binlerce kişiyi yeni bir işe yerleştirmeye devam ediyor. İŞKUR tarafından yayınlanan en yeni iş ilanlarına göre binlerce beden işçisi işe alınacak. Hem kamu hem de özel sektörde yapılacak olan alımlarla Türkiye'deni tüm illerinde vatandaşlar işe yerleştirilebilecekler.

İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmeye göre beden işçisi olarak işe girmek isteyen vatandaşlardan KPSS gibi bir şart asla istenmeyecek. Bu vatandaşların ilkokul mezunu olmaları işe girişleri için istenen tek zorunluluk olacak. Beden işçisi iş başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak ve başvuru sonuçları birkaç gün içerisinde vatandaşlara bildirilecek. Peki İŞKUR beden işçisi başvuru şartları nelerdir? İŞKUR personel ilanları nasıl bakılır?

İŞKUR BEDEN İŞÇİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-En az ilkokul mezunu olmak

-Görevini yapmaya engel teşkil edecek fiziksel bir ahrazı olmamak

-Kişisel temizliğe büüyk bir önem vermek

-Ekip çalışmasına adapte olabilecek bir kişiliğe sahip olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almıyor olmak

İŞKUR BEDEN İŞÇİSİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden beden işçisi iş ilanlarına başvuru yapmak isteyenler bu başvuruları nasıl gerçekleştirebileceklerini merak ediyorlar. Öncelikle vatandaşların İŞKUR'a kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bu kayıtın nasıl yapılabileceğini haberimizin devamında öğrenebilirsiniz. İŞKUR internet sitesine iş arayan kimliği ile giriş yapan vatandaşlar iş arama bölümünden bedeb işçisi iş ilanlarını bulurlar. Kendilerine uygun olan ilanın detayına giren vatandaşlar bu sayfanın en alt kısmında yer alan “BAŞVUR” butonuna tıklayarak iş başvurularını yaparlar. Bu başvurulara çok kısa süre içerisinde cevap gelerek vatandaşlar yeni işlerinde çalışmaya başlarlar.

İŞKUR'A NASIL KAYIT YAPILIR?

İş arayan vatandaşların kendilerine uygun bir işe kolay bir şekilde erişebilmelerinin ilk adımı İŞKUR'a kayıt yaptırmaktır. Burada iki farklı yol izlenebilir. İŞKUR kaydı yaptırmak isteyen vatandaşlar bunu İŞKUR'un internet sitesi üzerinden “kaydol” bölümünden yapabilirler. Bir diğer yol ise İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri aracılığı ile kayıt yaptırmaktır. Tavsiye edilen yol da budur. İŞKUR'a giderek kaydolan vatandaşlara bir de danışman atanmaktadır. İŞKUR personeli olan bu danışman iş arayan vatandaşlara en uygun işleri bulup kısa bir sürede işe girmelerini sağlamaktadır. Burada en kritik olan detay ise İŞKUR kaydı yaptıran vatandaşlar kişisel bilgilerini doğru bir şekilde belirtmelidirler. Böyle yapan vatandaşlar günler içerisinde yeni bir işe başlama imkanı bulurlar.

isbilgisi.com