Türkiye'de güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen binlerce vatandaş kendilerine uygun işleri aramaya devam ediyorlar. Özellikle İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları ile çok sayıda güvenlik görevlisi aranıyor. Bu ilanlara da yoğun bir şekilde başvuru gerçekleştiriliyor. Şu anda Türkiye'nin çeşitli illerinde toplam 271 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi istihdam edilecek.

İŞKUR güvenlik görevlisi iş ilanlarını mercek altına alan vatandaşlar kendilerine uygun olan işlere başvurmak istiyorlar. Bunun için başvuru şartlarını merak ediyorlar. İŞKUR güvenlik görevlisi iş ilanlarında hangi başvuru şartları aranıyor? Kimler güvenlik görevlisi olabilir?

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI!

-En az lise veya ön lisans mezunu olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Disiplinli çalışma kabiliyetine sahip olmak

-Düzgün bir diksiyona sahip olmak

-Askerlik görevini tamamlamış olmak

-Vardiyalı çalışma sisteminde çalışmayı kabul etmek

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR ilanları üzerinden iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bunu nasıl gerçekleştirebileceklerini merak ediyorlar. Bunun iki farklı yolu bulunmaktadır. Ancak bunun için ilk şart İŞKUR'a kayır olmaktır. Bu kayıt işlemi internet üzerinden yapılabildiği gibi İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinde de yapılabiliyor. Bu kayıt işleminin ardından İŞKUR internet sitesine giriş yapan vatandaşlar iş ilanlarını listeleyerek kendilerine uygun işleri bulurlar. Bu iş ilanlarının detay sayfasının altında ise “Başvur” butonu bulunmaktadır. Bu butonu tıklayan vatandaşlar iş başvurularını gerçekleştirmiş oluyorlar.

isbilgisi.com