Türkiye'de işsiz vatandaşların en büyük yardımcısı olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni iş ilanları ile iş arayanlara faklı imkanlar sunmaya devam ediyor. Bisküvi fabrikaları ile tanınan Karaman'dan yayınlanan iş ilanları dikkat çekti. Karaman'da bulunan bisküvi fabrikaları toplam 530 personeli işe alacaklarını duyurdular.

7 FABRİKA PERSONEL ALIMI YAPACAK

İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda Azra Bisküvi Gıda San. AŞ, Hazal Bisküvi ve Gıda San. AŞ, Bifa Bisküvi Ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi, Şimşek Bisküvi Ve Gıda San AŞ, Modern Çikolata Gıdan San. Ve Tic. AŞ, Palmiye Bisküvi Çikolata Kek Gıda Sanayi Ve Ticaret AŞ fabrikalarına personel alımı yapılacak.

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları ile toplam 530 personel işe alınacak. Bu iş için vatandaşlardan KPSS şartı bir gibi şart istenmeyecek ve herhangi bir sınava da tabi olunmayacak. Bisküvi firmaları tarafından yayınlanan ilanlarda işe başvuracak adaylardan aranacak şartlar açıklandı.

BİSKÜVİ FABRİKASI İŞ BAŞVURU ŞARTLARI

-En az ilköğretim mezunu olmak

-35-40 yaş aralığında olmak

-Askerlik vazifesini yapmış olmak

-Çalışmasına engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmamak

-Karaman'da ikamet etmek veya Karaman'da ikamet etmeyi kabul etmek

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Karaman'da bulunan 7 bisküvi fabrikasının yayınlamış olduğu personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar bunu İŞKUR'un il ve ilçe müdürlüklerinde gerçekleştirebilirler. Ayrıca vatandaşlar internet üzerinden de bu işe başvurabilecekler. İŞKUR internet sitesinden yapılacak başvurular sonucunda kabul gören adaylar fabrikalara görüşmeye davet edilecekler.

isbilgisi.com