Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) milyonlarca işsiz vatandaşın umudu olmayı sürdürüyor. İş bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlarla personel ihtiyacı yaşayan işverenler arasında köprü vazifesi gören İŞKUR tarafından yeni iş ilanları yayınlandı. Bu iş ilanlarıyla yine binlerce işsiz vatandaş İŞKUR aracılığı ile iş sahibi olacaklar.

490 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK!

İŞKUR'un yeni iş ilanları arasında en çok aranılan meslek ise güvenlik görevlileri oldu. Güvenlik görevlisi alımı yapmak isteyen yüzlerce özel sektör işvereni bu konudaki taleplerini İŞKUR iş ilanına çevirdiler. İş ilanlarını inceleyen vatandaşlar şartlarının uyması ile iş başvurusunda bulunabiliyorlar. Şu anda İŞKUR üzerinden toplam 490 güvenlik görevlisi aranıyor. Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilecek olan bu alımların kısa bir sürede yapılması bekleniyor.

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli maaşı alıyor olmamak

-Görevini yapmaya engel teşkil edebilecek fiziki veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Askerlikle ilişiği bulunmamak

-En az lise mezunu olmak

-Daha önce çalıştığı işyerlerinden disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerden dolayı işten çıkarılmamış olmak

-Yüz kızartıcı bir suç nedeniyle ceza almamış olmak

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NE KADAR MAAŞ ALIRLAR?

İŞKUR üzerinden işe yerleştirilen güvenlik görevlilerinin ne kadar maaş aldıkları da büyük bir merak konusu oldu. Esasında işin niteliğine ve firmanın büyüklüğüne göre bu maaş miktarı değişmektedir. Ancak en az maaş tutarı asgari ücret olan 2.324 TL'dir. Lakin kurumsal firmalarda güvenlik görevlisi olarak İŞKUR üzerinden işe başlatılanlar 5.000 TL'ye kadar maaş alabiliyorlar. Bu konuda kurumsal firmalarda işe girmek büyük bir önem arz ediyor.

isbilgisi.com