Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işverenlerle iş arayan vatandaşlar arasında köprü vazifesi görmeye devam ediyor. Çeşitli meslek kollarından her gün binlerce kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR yeni iş ilanları ile işsiz vatandaşların umudu olmayı sürdüyor. Son günlerde İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarında en çok aranan mesleklerden birisinin büro memurları olduğu görüldü.

Büro memuru olmak isteyen vatandaşlar için son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediliyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan son iş ilanlarıyla toplan 403 büro memurunun işe alımı gerçekleştirilecek. Bu iş ilanlarında işe gireceklerden talep edilen şartlar da belli oldu.

İŞKUR BÜRO MEMURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-İŞKUR'a kayıtlı olmak

-Büro memurunun kullanabilmesi gereken araç ve gereçleri kullanabilmek

-Telefon randevularını ayarlayabilme kabiliyetine sahip olmak

-Yoğun çalışma temposuna dayanabilecek ve adapte olabilecek bir karaktere sahip olmak

-Ekip çalışmasına yatkın bir kişilikte olmak

-Düzgün bir diksiyona sahip olmak

-İnsanlarla sağlıklı iletişim kurabilmek

-Dış görünüşe ve temizliğe önem vermek

İŞKUR BÜRO MEMURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanlarında özel şartlar ayrı ayrı belirlenebilmektedir. Bazı iş ilanlarında büro memurlarında cinsiyet şartı istenebilmektedir. Ayrıca eğitim şartı da ilandan ilana değişmektedir.

İŞKUR BÜRO MEMURU İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan büro memuru iş başvurusu ile alakalı olarak başvuru süreci merak edilen konulardan birisi olmaya devam ediyor. Buna göre vatandaşlar öncelikle İŞKUR'a kayıtlı olmalılar. Ardından İŞLUR büro memuru iş ilanları İŞKUR internet sitesi üzerinden bulunur. İlan detaylarına girildiğinde ise sayfanın en alt kısmında başvur bölümü bulunmaktadır. Bu kısımdan iş başvurusu yapılabilmektedir.

isbilgisi.com