İŞKUR Resmen Duyurdu! Kültür Ve Turizm Bakanlığı KPSS Şartsız Ve Sınavsız 45 Beden İşçisini İşe Alacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan iş ilanları ile kamuya işçi alımları sürüyor. Son yayınlanan iş ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 45 beden işçisi işe alınacak. Kurum dışı kamu işçi alımı iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 17.05.2020 - 15:19 17.05.2020 - 15:19

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), işsiz vatandaşlara çeşitli birimlerde iş imkanı sunmaya devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile yayınlanan son iş ilanlına göre kurum dışı kamu işçi alımı esaslarına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 45 beden işçisi alınacak.

Yayınlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Ve Müzeler Genel Müdürlüğü Diyarbakır Müze Müdürlüğü'ne kurum dışı kamu işçi alımıkapsamında 45 beden işçisi alınacak. Bu işe alımlarda KPSS veya herhangi bir sınav şartı olmayacak.

Diyarbakır Müze Müdürlüğü'nde istihdam edilecek olan işçiler Diyarbakır surları temizlik çalışmaları projesinde görev yapacaklar. Buna göre Diyarbakır surlarının çevre ve peyzaj çalışmaları kapsamında burçların içinde biriken moloz, çöp gibi atıklar bu işçiler tarafından temizlenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Arazi ve iş koşullarına uygun sağlık durumuna sahip olmak

- Diyarbakır'da ikamet ediyor olmak

- 20 ile 50 yaş aralığında bulunmak

- Kazı alanı çalışmalarında tecrübe sahibi olanlar öncelikli olarak işe alınacaklar

- Barınma, beslenme ve ulaşım gibi konuşarı tamamen işçilerin kendilerine ait olacak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Emekliliğe hak kazanmamış olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Diyarbakır Müze Müdürlüğü bünyesinde görev verilecek olan beden işçileri 08:00 ile 17:00 arasında mesai yapacaklar. Başvurular Diyarbakır Müze Müdürlüğü'ne başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen yapılacak. 20 Mayıs'ta başvurular kabul edilecek ve o gün yapılacak görüşmelerle işe alınacak adaylar belirlenecek.

isbilgisi.com