Ücretsiz maske dağıtımından sonra , PTT'den bir kolaylıkta İŞKUR ödemelerine geldi. Sokağa çıkma yasağı, Büyükşehirlerde giriş çıkışların yasaklanması gibi alınan önlemler sonrasında PTT'den önemli bi adım geldi. İşsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini rahat alınabilmesi için çok önemli bir adım atıldı.

PTT'DEN BANKA HAMLESİ

PTT tarfaından yapılan açıklamaya göre, Koronavirüs önlemleri çerçevesinde  İşsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemesi gibi ödeme bekleyen haksahipleri, internet ortamında dolduracakları form ile ödenecek tutarların, sistemde kayıtlı oldukları ev adreslerine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına  EFT/Havale gönderilmesini talep edebileceklerdir.

PTT AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, salgına karşı alınan tedbirler kapsamında bazı illerde giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alındığı ifade edildi.

ONLİNE FORM DOLDURULACAK

Tüm İŞKUR ödemesi hak sahiplerini kapsayan söz konusu uygulamayla, kayıtlı cep telefonlarına SMS ile PTT'nin internet sitesine yönlendirici özel bir link gönderileceği belirtilerek, kişiye özel tek kullanımlık formun online olarak doldurulacağı vurgulandı.

Form ile hak sahibi ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebileceğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

"Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecek. 2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi 'ALO 170' iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Koronavirüs tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz."

İŞTE PTT'DEN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Tüm iş ve ekonomi haberleri için isbilgisi.com sitemizi takip etmeye devam edin.

isbilgisi.com