İŞKUR Duyurdu! KPSS Şartsız, En Az İlkokul Mezunu 50 Güvenlik Görevlisi İşe Alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş ilanlarıyla işverenlerle işsiz vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. İŞKUR ilanlarında son günlerde en çok ilgi çeken ilan ise 50 güvenlik görevlisinin istihdam edileceğini belirten ilan oldu. Buna göre 50 güvenlik görevlisi daimi statüde işe alınıp göreve başlatılacak. İŞKUR ilanlarına nasıl başvurulur? Güvenlik görevlisi olma şartları nelerdir?

İŞ İLANLARI 07.05.2020 - 23:56 07.05.2020 - 23:56

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) koronavirüs sürecinde işsiz kalan vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. İş arayan vatandaşlar İŞKUR aracılığı ile yayınlanan ilanlarla kamu kurumları ve özel sektör olmak üzere yeni ve güzel işlere yerleştiriliyorlar. İstihdama büyük katkı sağlayan İŞKUR her gün yeni ilanlarla iş arayanlara yardımcı oluyor.

İŞKUR tarafından aranılan personeller arasında en çok güvenlik görevlileri dikkati çekiyor. Çok sayıda güvenlik görevlisi ilanı işsiz vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Şu sıralarda en çok dikkat çeken güvenlik görevlisi ilanı ise İzmir'de özel bir şirket tarafından verilen ilan oldu.

Yayınlanan ilana göre İzmir'de faaliyet gösteren bir şirket 50 güvenlik görevlisini işe alacak. Bunun için KPSS şartı da aranmayacak. Üstelik ilkokul mezunu olmak bu işe başvurmak için yeterli olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- Silahlı veya silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak

- Fiziği ve diksiyonu düzgün olmak

- İletişim becerileri gelişmiş olmak

- Erkek adaylar 1,73 cm'den kısa olmamalı

- Bayan adaylar 1,63 cm'den kısa olmamalı

- 18 ile 32 yaş arasında olmak

- Erkek adaylar askerlik hizmetini tamamlamış olmalı

-Tercihen İzmir ya da ilçelerinde ikamet ediyor olmak ya da kendi imkanlarıyla İzmir'de ya da ilçelerinde ikamet edebilecek olmak

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR iş başvurusu yapabilmek için İŞKUR sistemine kayıt olup tanımlanan şifre ile sisteme giriş yapmak gerekir. Ardından iş başvurusu yapılacak olan ilan arama bölümü veya başka seçenekler kullanılarak bulunur. İlan detay sayfasına giriş yapılır ve sayfasın en altına dikkatlice bakılır. Burada başvur butonu bulunmaktadır. Başvuru bu butona tıklayarak yapılır. Başvurudan sonra ilgili ilanda yer alan iş yeri telefonu aranarak randevu istenir. Daha sonra görüşmeye gidilir. Bu görüşmeden sonra işe giriş ile alakalı olarak karşılıklı bir karar verilir.

isbilgisi.com