İŞKUR Duyurdu! Darphane Kurayla 47 Personeli İşe Alacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile ilan yayınlayan TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 personel alımı yapacağını duyurdu. TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek çalışanlar kamuda çalışma ayrıcalıklarının tamamına kavuşacaklar. TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü çeşitli meslek kollarından toplamda 47 kişi için alımların nasıl yapılacağını da kamuoyuna açıkladı.

İŞ İLANLARI 11.05.2020 - 22:19 11.05.2020 - 22:19

Türkiye'de işsizlik son dönemlerin en büyük ekonomik sorunu olurken işsiz vatandaşlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan ilanlara büyük ilgi gösteriyorlar. Özellikle kamuya personel aranan ilanlar çok güçlü rağbet ile karşılaşıyorlar.

Son yayınlanan ilanlara göre TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından 47 personel aranıyor. Bu personeller çeşitli meslek kolarından olurken en çok aranan meslek ise matbaa işçileri oldu.

TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre işe alınacak personellerin mesleki dağılımları şöyle olacak:

-1 Elektronik Teknolojisi Teknikeri/Elektrik-Elektronik Teknikeri

-2 Kimya Laboratuvarı Görevlisi

-1 Aşçı

-4 Sürekli Döküm Ustası

-1 Forklift Operatörü

-1 Aşçı Yardımcısı

-1 Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı

-6 Dökümcü

-30 Matbaa İşçisi

Her meslek için ayrı başvuru şartları bulunuyor. Öncelikle mesleki yeterlilik aranırken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, emekli olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamamk ve 18 y tamamlamış olmak gibi genel şartlar bu ilanlar için de geçerli olacak.

TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesinde matbaa işçisi olarak çalışacak yeni personellerin lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmaları gerekiyor. 18 yaş sınırı olan bu vatandaşların askerlik ile de ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor.

Matbaa işçilerinde aranılan bir başka özellik de Yüksek Güvenlikli Baskı Teknikleri veya Dijital Baskı ve Güvenlikli Basım Teknikleri alanlarında minimum 3 yıllık deneyimi olmalı ve bu deneyim SGK kayıtları ile belgelendirilmeli. Bunu sağlayamayan adaylar ise Yüksek Güvenlikli Baskı Teknikleri veya Dijital Baskı ve Güvenlikli Basım Teknikleri konularında sertifika sahibi olmalı.

İşe başvuranların kura ile belirleneceği de TC Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. İŞKUR tarafından yapılakura çekimi 22 Mayıs'ta 14:30'da yapılacak. Sonuçlar ise https://darphane.gov.tr adresinden ilan edilecek.

isbilgisi.com