İŞKUR 13760 İşsiz Vatandaşı KPSS Şartsız İşe Yerleştirecek!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 13760 işsiz vatandaşı işe yerleştirecek. İŞKUR tarafından yapılan açıklamada kamu ve özel sektör olmak üzere çeşitli branşlarda KPSS şartsız toplam 13760 kişilik istihdam için açık ilanların iş arayanları beklediğini duyuruldu.

İŞ İLANLARI 29.04.2020 - 11:55 29.04.2020 - 11:55

Türkiye'de koronavirüs süreci nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar iş arama çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Hayatlarını idame ettirmek ve ailelerinin geçimlerini sağlamak isteyen işsiz vatandaşlar İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlarla kendilerine yeni bir iş kapısı aralamak için çaba gösteriyorlar.

İşsiz vatandaşlar için İŞKUR tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Türkiye'de kamu ve özel sektör olmak üzere 13.760 vatandaşın ilanlar aracılığıyla işe yerleştirilecekleri kamuoyuna duyuruldu. İlanlara toplu başvuru yapılamazken KPSS şartı olmadan işe alımlar gerçekleştirilecek.

Tüm meslek kollarından yapılan olan yeni personel alımları için işsiz vatandaşların İŞKUR tarafından yayınlanan açık iş ilanlarını incelemeleri gerekiyor. Kendilerine uygun işi bulan vatandaşlar başvuru yaparak işe giriş süreçlerini başlatabiliyorlar.

İŞKUR İLANI NASIL BULUNUR?

İŞKUR ilanlarını kontrol etmek ve kendilerine uygun iş ilanlarını görmek isteyen vatandaşların İŞKUR resmi internet sitesini kontrol etmeleri gerekiyor. İŞKUR resmi internet sitesine girişyapan vatandaşlar açık ilanlar sekmesinden yapılacak arama ile iş ilanlarına ulaşabiliyorlar. İlgili sayfada meslekten çalışmak istenen şehre kadar çok sayıda sınıflandırma seçeneği bulunuyor.

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bunu nasıl gerçekleştirebileceklerini araştırıyorlar. Vatandaşlar İŞKUR üzerinden kendilerine uygun işi bulduklarında iş ilanının alt bölümünde başvur sekmesini tıklayarak başvurularını gerçekleştiriyorlar. Bu işlemi yapan vatandaşlara İŞKUR tarafından “başvurunuz tamamlanmıştır” mesajı göndeirlmektedir.

İŞKUR BAŞVURU ŞARTLARI

- İŞKUR sistemine üye olmak (İnternet üzerinden kolaylıkla üye olunabilir)

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

-18 yaşını doldurmuş olmak

-Emekli, malul gibi aylıklardan yararlanmıyor olmak

-Çalışmaya elverişli olunduğuna dair sağlık raporu alabilmek

-Daha önce yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak

-İlgili ilanlarda istenen mesleki belgelere sahip olmak

isbilgisi.com