İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) İstanbullulara kötü haberi duyurdu. İSKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Şahintepe – Esenyurt ana isale hattında yapılacak çalışmadan dolayı İstanbul'da bazı ilçelerde uzun süreli su kesintileri meydana gelecek. Yapılan bilgilendirmeye göre Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Büyükçekmece ve Arnavutköy'ün bazı mahallerine 30 saat süreyle su verilemeyecek.

İSTANBUL'UN HANGİ MAHALLELERİNDE SU KESİNTİSİ OLACAK?

Yapılacak çalışma nedeniyle Esenyurt'ta Güzelyurt, Mehmet Akif Ersoy, Mehter Çeşme, Pınar, Bağlarçeşme, Çınar, Örnek, S. Eyyubi, Orhangazi, Koz, Aşık Veysel, Saadetdere, Turgut Özal, Namık Kemal, Zafer, Akevler, Üçevler, Fatih, Talatpaşa, İnönü, İncirtepe, Yunus Emre Akşemsettin, Süleymaniye, Sultaniye, Yenikent, Balıkyolu, Ardıçlı ve Esenkent mahallerinde su kesintisi gerçekleşecek.

Başakşehir ilçesinde Bahçeşehir 1. ve 2. kısımda, Avcılar'da Yeşilkent mahallesinde, Büyükçekmece'de Karaağaç mahallesinde, Arnavutköy'de Hadımköy, Deliklikaya, Ömerli, Yassıören, Yeşilbayır mahallelerinde, Çatalca'da ise Bahsayiş mahallesinde su kesintisi olacak.

SULAR NE ZAMAN KESİLECEK NE ZAMAN GELECEK?

İSKİ tarafından açıklanan mahallelerde 5 Ocak 2021 Salı akşı saat 21:00'da başlayacak olan su kesintisi 7 Ocak 2021 Perşembe günü 03:00'a kadar devam edecek. 30 saat boyunca susuz kalacak olan vatandaşların buna yönelik tedbirler almaları gerektiği bildirildi.

isbilgisi.com