Ana Sayfa DÜNYA IŞİD Suriye’de Artık Yok

IŞİD Suriye’de Artık Yok

Beyaz Saray açıklamalarına göre IŞİD'in Suriye'de toprağı kalmadı.

6
0
Paylaş

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suriye ve IŞİD ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Artık Suriye’de İŞİD toprakları kalmadı diyen Sarah Sanders elinde bulunan haritayı basın mensuplarına gösterdi.

Suriye’de artık İŞİD’in toprağının kalmadığını söyleyen Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Pentagon’un ilerleyen günlerde konuyla alakalı çok daha detaylı bir açıklama yapacağını sözlerine ekledi. Ancak Pentagon’dan henüz resmi bir duyuru ya da açıklama gelmedi.

Trump da Florida seyahatinde kendisini karşılamaya gelen destekçilerine Suriye haritası gösterdi. Başkanlık seçimi öncesi İŞİD ile bugünkü İŞİD arasındaki farkı dile getiren Trump başkanlık böyle seçimi gününde pek çok bölgesi İŞİD’e ait kırmızı renkli gösterilen haritanın bugün ise minimum seviyelere geldiğini duyurdu. Trump ise göstermiş olduğu haritayı basın mensuplarına dağıttı ve kamuoyu ile paylaştı.

Amerika yönetimi daha önce birkaç defa İŞİD’in yenildiğini açıklamış ve çok az bir bölgede IŞİD’li teröristlerin olduğunu söylemişti. Ayrıca o bölgede de operasyonlar düzenlendiği ve son kalan küçük birkaç toprak parçasının de geri alınmak üzere olduğunu açıklamıştı.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri etkileşimini kontrolünde bulunan Humus çölünde de halen 1500 kadar IŞİD’li teröristin bulunduğunu açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here