İş İlanları

Yargıtay Başkanlığı 151 sözleşmeli personel alımı başladı: Başvuru süreci ve koşulları nelerdir? Açık olan pozisyonlar…

Yargıtay Başkanlığı personel alımı ilanını yayınladı. Birkaç gün sonra sonlandırılacak başvuru sürecinde belirli şartları karşılayan kişilerin yargıtayda belirli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere alımı yapılacaktır. Resmi Gazetede yayınlanan duyuruda konu üzerine detaylar net bir şekilde paylaşılmıştır.

YARGITAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Yargıtay Başkanlığı tarafından Resmi Gazetede KPSS puanı ile sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Farklı pozisyonlara yönelik yazılı ve sözlü sınav sonrası iş başlangıcı gerçekleştirilecek. Yalnızca online başvurular bu süreçte kabul edilmekte olup adayların tek bir pozisyon için başvuru yapabilmesi mümkün olacak.

YARGITAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NASIL YAPILACAK?

Başvuru süreci devam ederken adayların KPSS puan üstünlüğüne göre alımı yapılacak. 10 katı kadar aday süreçte değerlendirilecek. Öncelikle uygulama sınavı ardından sözlü sınava 10 katı kadar aday çağrılarak süreç tamamlanacak.

YARGITAY BAŞKANLIĞI PERSONEL BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Yargıtay Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan tüm şartları karşılayanlar detaylı incelemeyi yaptıktan sonra belirlemiş oldukları sektöre yönelik online başvuru sürecini gerçekleştirebilir. Yapılacak başvuru süreci sonrası sözlü ve yazılı sınavlara girmeye hak kazanan adaylar Yargıtay Başkanlığının internet sitesi üzerinden isimlerini görebilecek . Konu üzerine detaylı bilgi personel alım sürecinde yine bu site üzerinden takip edilebilecek.

YARGITAY BAŞKANLIĞI BAŞVURU YAPILABİLECEK AÇIK POZİSYONLAR NELERDİR?

 

Yargıtay Başkanlığına 151 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. 2020 kamu personeli seçme sınavında elde edilmiş puana göre atamalar gerçekleştirilecek. Yazılı ve sözlü sınav sonrasında belirli kadrolara yönelik yerleştirme işlemine başlanacak. Başvurulabilecek pozisyonlar arasında şunlar yerini alıyor:

  • Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi 60 kişi
  • Mübaşir 10 kişi
  • Mütercim tercüman 1 kişi
  • Şoför 10 kişi
  • Hizmetli 60 kişi
  • Teknisyen 10 kişi

YARGITAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Yargıtay Başkanlığında belirlenmiş pozisyonlara yönelik yapılacak atamalar 5 ve 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuru yapabilmek için son gün 9 Eylül. E-devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. “Kariyer Kapısı” adresi üzerinden online ortamda başvuru sağlanabiliyor. Adayların dikkat etmesi gereken Yargıtay Başkanlığı tarafından sunulmuş olan pozisyonlardan sadece birine başvurulabileceğidir. Sözlü ve yazılı sınava dair detaylı bilgiler Yargıtay Başkanlığı internet sitesi üzerinden takip edilebilecektir.

Başa dön tuşu