İş İlanları

Savunma Sanayi, KPSS’siz 97 Personel Alacağını Duyurdu

Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi başkanlığına KPSS şartı olmadan 97 personel alımı yapılacak. Kontenjana göre öğrenim şartı detayları belirlendi.

Cumhurbaşkanlığına bağlı Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amacıyla sözleşmeli personel alınacak. Alımlar, farklı eğitim alanlarında ve kentlerde yapılacak. Adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak olup yalnızca yabancı dil sınavı koşullu istenecektir. Başvurular başlamış olup adayların aşağıdaki nitelikler doğrultusunda başvuru işlemlerini yapmaları gerekir.

Savunma Sanayi 97 Personel Alımı kontenjan Dağılımı Nasıl Olacak?

Savunma Sanayi Başkanlığı, 97 kişilik kadro tahsisi ile mühendis ve teknik alanda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Alımlar, proje kapsamında gerçekleştirildiğinden aşağıdaki eğitim seviyelerinden mezun olan adaylar arasından alım yapılacak.

Alımlar KPSS’siz Olacak

Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi Başkanlığı personel alımı açısından adaylardan herhangi bir KPSS puanı istenmeyecek olup sadece yabancı dil sınavı ile müracaatların yapılması isteniyor.

Savunma Sanayi Personel Alımı Başvuru Şekli ve Zamanı

Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi Başkanlığı personel alımı başvuruları açısından müracaat süreci başladı. Adaylar, başvurularını en geç 26 Eylül 2022 tarihine kadar yapabilir. Sadece başvuru süreci içerisinde aranacak müracaat ayrıntıları açısından bilgi sahibi olmanız mümkündür. Diğer taraftan başvuru yapmış olan adaylar yapılan değerlendirmelerde başarılı olmaları halinde giriş sınavına katılım sağlayabilir.

 

Başa dön tuşu