İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 Memur Alacağını Duyurdu

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre 455 memur alımı yapılacak. Başvuru detayları ve çok daha fazlasını haberimize bulabilirsiniz…

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için duyuru geldi. Resmi gazetede ilan edilen haber ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksiklikleri gidermek amacıyla 3 farklı ilan yayımlandı. İlan edilen bu haberlere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde memur kadrosuna 455 kişilik istihdam sağlanacak.

Hangi Unvanlarda Personel Alınıyor?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 455 kişilik kadro içerisinde genel itibariyle;

  • 15 Bilişim personeli,
  • 40 uzman yardımcısı,
  • 400 Mali Hizmetler uzman yardımcısı

Başvuracak Adaylarda Hangi Kriterler Aranacak?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki nitelikleri taşımak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Atanacağı görevi yerine getirmesine mani olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak,
  • Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak,
  • Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişikleri bulunmamak,

 

KPSS Puanına Göre Alımlar Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın personel alımları KPSS puan sıralamasına göre yapılacak. Buna göre 2020 ve 2021 senesi içerisinde gerçekleştirilen KPSS’den en az 70 puan varmış olmak gerekir.

Bilişim Personeli

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 kişilik bilişim kadrosu ile bir bilgi güvenliği uzmanı, 4 yazılım geliştirme uzmanı, 1 veri mühendisi, 1 sistem yöneticisi, bir veri analisti, 1 kıdemli bilgi güvenliği uzmanı, 1 uzman veri tabanı yöneticisi, 1 kıdemli altyapı ve sistem mimarı, 1 veri tabanı yöneticisi kadrosunda istihdam sağlayacak ve en geç 19 Eylül 2022 tarihine kadar başvuru işlemlerinin yapılması gerekir.

Uzman Yardımcısı

Bakanlık Ankara’da iki farklı alanda memur alımı yapacak. Buna göre hukuk fakültesi mezunu 10 memur ile Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu adaylar arasından 30 memur alımı yapılacak. Başvuruların en geç 16 Eylül 2022 tarihine kadar iyi yapılması gerekir.

 

Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 kişilik kadro ile Mali Hizmetler uzman yardımcısı alımı yapacak. Müracaatlar açısından adaylardan genel itibariyle KPSS’den en az 75 puan almış olma şartı aranıyor. 27 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuru işlemlerinin yapılması gerekir.

Başa dön tuşu