İş İlanları

Başvurular Şimdi Başladı: Jandarma Genel Komutanlığı 7500 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alıyor

Jandarma ve sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş alacağını duyurdu. Resmi gazetede ilan edilen karara göre müracaatlar bugüne itibariyle başladı ve 26 Eylül 2022 tarihinde son bulacak.

Resmi gazetede ilan edilen habere göre Jandarma Genel Komutanlığı 6650 Jandarma, 14 bot serdümeni, 250 sıhhiyeci, 11 at bakıcısı, 10 havacılık, 200 muhabere, 400 mesleki nitelikli lojistik ve 10 bando alt branşlarında olmak üzere toplamda 7.500 sözleşmeli uzman erbaş alınacak.

 

Başvurular Bugün Başladı

Müracaat işlemleri 12 ile 26 Eylül 2022 tarihleri arasında internet uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvuru şartları www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinde bulunan 2023 yılı Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş temini kılavuzunda bulunuyor.

Başvuru işlemlerini gerçekleştirecek adayların Özellikle de 657 sayılı devlet memurları kanunu 48. maddesinde yer alan hükümleri taşımaları gerekir. Aynı zamanda herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmakla beraber atanacakları uzman erbaşlık vazifesini yerine getirmelerine mani olabilecek herhangi bir sağlık problemlerinin bulunmaması ile arşiv kaydının temiz olması gerekiyor.

Uzman Erbaş Alımı Özel Şartları Neler?

Lise, önlisans ile lisans mezunu adaylar arasından KPSS şartı aranacak. Buna göre adayların 2020 ya da 2021 senesi içerisinde gerçekleştirilen KPSS’den lise P94, önlisans P93, lisans P93 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekir. İlköğretim mezunu olan adaylardan Lojistik alanda müracaat işlemleri açısından herhangi bir KPSS şartı bulunmuyor.

 

Askerlik Hizmetini Yapan Adayları İlgilendiren Hükümler

Adayların askerlik vazifesini yapmakta iken ‘askerliği elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmaları gerekiyor. Diğer taraftan halen askerlik hizmetini yapan adaylardan müracaat işlemlerini bir yerine getirilmesi açısından Birlik komutanlıklarında düzenlenecek nitelik belgesinden En az 80 puan almış olmaları gerekir.

 

Başa dön tuşu