Ana Sayfa EKONOMİ İş Başvurusuna Gelip Ticarete Başladı

İş Başvurusuna Gelip Ticarete Başladı

İş başvurusu için geldiği yerde dosya satışına başlayan uyanık vatandaş satışların çok iyi olduğunu söyledi.

5
0
Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 memur alımı ilanı yapacak. İş ilanını duyan vatandaşlar başvuru için merkez önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluşturdu. Kuyruk sırasında memurluk için başvuruya gelenlerden bir vatandaş bu kuyruğu fırsata çevirdi.

Sinan Sarıca isimli vatandaş Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 387 memur alımı yapılacak olan başvuru merkezine gitti. Başvuru alanında Büyükşehir Belediye Kongre Merkezi önünde yüzlerce vatandaş kuyruk oluşturmuştu. Memurluk için başvuru ya gelen Sinan Sarıca uzun kuyruğu görünce ticari zekasını ortaya döktü. Başvurduğu zorunlu olan dosyalardan bulup başvuru merkezine önünde satış yapmaya karar veren Sarıca günde 300 dosya satıyor.

Sarıca 6 Mart’a kadar sürecek olan başvuru kuyruğunu son güne kadar değerlendirmeye düşündüğünü söyledi. Muhabirlere yapmış olduğu açıklamada kuyrukta beklerken böyle bir şeyi akıl ettiğini ve duruma göre satışları devam edeceğini söyledi.

Lisans mezunu olan memur alımına başvurmak için gelen Sinan Sarıca kuyruğu görünce bunu fırsata çevirdi. Sarıca iş başvurusuna geldiğini uzun bir kuyruk görünce bunu değerlendirerek başvurunun yapıldığı ya da dosyaya satmaya karar verdiğini söyledi. Tam dosya 4 lira sade dosyası 2 liradan satılıyor 2 günde 300 dosya sattık. Havanın durumuna göre çalışıyoruz. Eğer yağmur yağarsa işlerimiz aksıyor. Eğer yağmazsa böyle bereketli oluyor açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here