Ana Sayfa EKONOMİ İş Bankası Yüzde 15 büyüdü

İş Bankası Yüzde 15 büyüdü

İş Bankası yüzde 15 büyüyerek en verimli özel banka olmayı başardı. 2018 yılında en fazla değer kazanan banka oldu.

6
0
Paylaş

2018 sonu itibariyle İş Bankası aktif büyüklüğü 2017 yılı sonuna göre 115 daha fazla arttırdı. 416 milyar liraya yükselen İş Bankası değeri özel bankalar arasında zirvede yer alıyor.

Konuyla alakalı Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali “2018 yılı sonu finansal sonuçların açıklandığını ve milli ekonomiye olan güvenin güçlendirilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Biz 2018 yılında gerçek sektöre ve hane halkına destek olmayı sürdürdük. Bankamız ülke ekonomisine en büyük katkı sağlayan özel banka olarak bu alanı da da rekor kırmıştır.”

İş Bankası Kaynaklarını Doğru Kullanıyor

Genel Müdür Adnan Bali “Kaynakların doğru kullanılmasına ve tahsisine son derece önem verdiklerini söyledi.” risk yönetimi odaklı çalışmalarına devam edecek olan İş Bankası’nın kredi toplamı ise diğer bankaların yüzde 4,1 altında kalmıştı. İş Bankası sektördeki en güçlü konumdaki bankalar arasında yer alıyor. şube adı ve Dijital kanalları ile beraber 2018 yılı itibariyle büyüme gerçekleştiren özel bankalar arasındaki yerini aldı.

2018 yılında 6,8 milyar ile İş Bankası’nın 2018 yılsonu itibariyle özkaynaklarının büyüdüğünü 2017 Yılsonuna göre 115,7 oranında arttı 49,7 milyon TL’ye ulaştığını söyleyelim.

İş Bankası genel müdürü Türkiye’nin en büyük Özel sektör Bankası olduklarını ve geride kalan 94 yılda da sürekli olarak müşteri merkezli çalıştıklarını söyledi. Hissedarlarımız ve çalışanlarımızın yanında olarak ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceklerini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here