Ana Sayfa EKONOMİ İş Bankası Müdürü Ekonomiyi Değerlendirdi

İş Bankası Müdürü Ekonomiyi Değerlendirdi

İş Bankası Genel Müdürü ekonomi ile ilgili konuştu.

9
0
Paylaş

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ekonomi ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. “Türkiye’nin her zaman şapkadan tavşan çıkarma ya yakın bir ülke olduğunu söyleyen Adnan Bali ekonomik devinimin yılın 2. yarısı sonra kapanması ile birlikte ekonominin daha rahat ve düzgün bir şekilde ilerlemesini bekliyorum.” açıklamalarında yaptı.

“Ağustos 2018’de Türk Amerikan ilişkilerindeki olağanüstü gerginlik Türkiye yaptırımları en üst seviyeye taşınmıştı. Türkiye arzu etmese de iç piyasada çok ciddi sorunlar yaşadı. Sonra ilişkilerde iyileşme döneminin başlaması ile birlikte şu anki seviyelere geldiğini görüyoruz. Öte yandan daralan bir ekonomi hızlı yükselen kurlar ve yüksek faizlerde Türkiye ekonomisine ciddi anlamda zora sokan faktörler olarak öne çıkıyor.”

Adnan Bali şu anda kredi oranları Türk bankacılık sistemini istediği oranlar değil. 2009 global krizin benzer senaryoları gördük. O dönemde sağlıklı bir şekilde yürütülerek bu döneme kadar geldi. Bu oranlar Türkiye’nin kaldırabileceği oranlar değil bankacılıkta 2019 en önemli inisiyatifi kredi yönetimi ve aktif kaliteleri iyileştirilmesi yönündeki performanslar belirleyecek.

İnsanların şu anda kısa vadeli tüketim harcamaları yaptığını söyleyen Adnan Bali ekonomik sektörler devam edebilmesi için şartların eşit miktarda dönmesi gerekiyor. Bana kalırsa toparlanma Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here