Bankalar emeklileri kendi bünyelerine çekebilmek için çeşitli fırsatlar sunmaya devam ediyor. İş Bankası son zamanlarda bünyesinde bulunan emekli portföyünü genişletmek adına harekete geçti. Bir süredir bankalar tarafından emeklileri çekmek adına banka promosyon ödemeleri yapılıyor. Tamamen karşılıksız verilen bu ödemeler sadece emeklilerin bankadan maaşlarını çekmelerine yönelik gerçekleşiyor.

İş Bankası maaşını banka üzerinden 3 yıl boyunca çekeceğinin sözünü veren vatandaşlara özek karşılıksız ödeme fırsatı sunduğunu duyurdu. Ödeme miktarı ise bin liraya kadar çıkacak. İlk defa emekli olan ve maaşını almak için bankayı tercih edecek müşterilerle birlikte bu süreçte farklı banka ile çalışırken artık İş Bankası ile çalışmayı tercih edecek müşteriler için sürecin geçerli olduğu belirlendi.

İŞ BANKASI KİME NE KADAR ÖDEME YAPACAK?

İş bankası 2020 ile 2023 yılları arasında geçerli olan promosyon miktarını açıkladı. Ödemelerini banka aracılığı ile yapacak olmanın sözünü vermeleri halinde maaşlara göre rakamlar değişmekle birlikte bin liraya kadar ödeme yapılacağı açıklandı.

Emeklilerin 1500 liradan daha düşük maaş almaları halinde banka promosyonu 750 lira olacak. 2 bin 500 liraya kadar olan maaşlar için banka promosyonu 875 lira olarak belirlendi. 2 bin 500 lira üzerindeki maaşlar için ise banka promosyon tutarı 1000 lira olacak.

İŞ BANKASI PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

4-1

Emekliler için banka promosyon ödemeleri sadece banka şubeleri aracılığı ile değil, uzaktan da yapılabilir. İşCep, internet şubesi, telefon bankacılığı gibi hizmetler aracılığı ile evde oturduğunuz yerden promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak farklı bir banka ile çalışan ya da PTT aracılığı ile yapılan ödemeler nedeniyle banka hesabı bulunmayan vatandaşların yeni bir banka hesabı üzerinden işlem yapmaları için banka şubelerine başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir.