İş Bankası El Birliği Destek Paketini Açıkladı! Çiftçilere Uygun Faizle 250.000 TL Kredi İmkanı!

Türkiye İş Bankası tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında tarım sektörüne yönelik bir destek paketi açıklandı. Buna göre tarım sektörüne 60 ay vade imkanı ile 250.000 TL'ye kadar kredi verilecek. Ayrıca çiftçilere 18 ay vadeli 25.000 TL kredi için teminat kolaylığı sağlanacak.

KREDİ 13.05.2020 - 13:34 13.05.2020 - 13:34

Türkiye'de özel bankalar kredi musluklarını yeniden açmaya başlıyor. BDDK'nın bu konuda yaptığı girişimler ve düzenlemeler sonuç verdi. Çok sayıda banka kredi kampanyası başlatarak koronavirüs sürecinde vatandaşlara destek olmak için harekete geçti.

Türkiye İş Bankası da koronavirüs sürecinde sorumluluk aldığıklarını ifade eden bir kampanyayı kamuoyuna duyurdu. Türkiye İş Bankası, “Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi” kampanyası ile tarım sektörüne kredi imkanı sunuyor. Bu kampanya kapsamında uygun faiz seçenekleriyle müşterilere kredi kullandırmanın yanında İmece Kart ile de çeşitli imkanlar kullandırılıyor.

İŞ BANKASINDAN UYGUN FAİZLERLE 60 AY VADE 250.000 TL KREDİ İMKANI

Yeni kampanya hakkında açıklama yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “Koronavirüs sürecinde tarımın ne kadar vazgeçilmez olduğunu ülkece bir defa daha tecrübe ettik. Çiftçilerimizin artan finansal ihtiyaçlarına yönelik “Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi” kampanyasını uygulamaya soktuk. 60 aya kadar vade ve 250.000 TL’ye kadar uygun faiz seçenekleriyle kredi vereceğiz. Ayrıca üreticilerimiz, 30 Haziran 2020’ye kadar 18 ay vadeli ve 25 bin TL tutarındaki kredi için teminat kolaylıklarından yararlanacaklar. Bu kredileri sadece gerçek kişi çiftçi müşterimiz başvurup kullanabilecekler.” dedi.

Türkiye İş Bankası koronavirüs sürecinde çiftçilere tarımsal elektrik ve tarımsal sulama ödemelerinde İmece Kart ile 1 ay faizsiz dönem imkanı sundu.

Öte yandan yine koronavirüs sürecinde çiftçilerin kullandıkları İmece Kart limitlerinin de arttırıldığı bildirildi.

isbilgisi.com