Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Son dönemde bankalar tarafından yapılan kampanyalara ilgi arttı. İlginin artması ile birlikte de bankalar müşterilerine özel bu kampanyaların detaylarına ve de kampanya dahilinde hangi avantajlardan faydalanılabileceği merak konusu oldu. İş Bankası tarafından son açıklama ile birlikte ise kişilerden 1 sene boyunca herhangi bir şekilde EFT ücretinin alınmayacağı öğrenildi. 

KAMPANYANIN DETAYLARI BELLİ OLDU! 

Büyük bir ilgi çeken kampanya hakkında İş Bankası tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte detaylar şu şekilde belirtildi; 

  • Ücret istisnasından  “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle İşCep’ten İş Bankalı olan bireysel ve esnaf/gerçek kişi tacir  müşteriler yararlanabilecektir.
  • İstisna, İşCep’ten İş Bankası müşterisi olan müşteriler için 1 yıl süre için tanımlanacaktır.
  • İstisna tek seferde en fazla 50.000TL işlemleri kapsayacaktır.
  • Mesai dışı FAST işlemleri istisna kapsamı dahilinde değildir.
  • Tatil günlerinde yapılan EFT/FAST işlemleri istisna kapsamı dahilinde değildir. 
  • Mesai dışı ve geç (İş günlerinde saat 16:00 sonrası) EFT/FAST, EFT saatleri dışında yapılan EFT, cebe havale, çoklu ve talimatlı para transferi ile K.K.T.C Şubelerinin dahil olduğu para transferi işlemleri istisna kapsamı dahilinde değildir.  
  • İstisna tanımlamaları İşCep“Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle İş Bankası müşterisi olunmasını takiben 7 iş günü içerisinde yapılacaktır.
  • İşCep ve İnternet Şubesi’nden gerçekleştirilecek işlemler için geçerlidir

İŞ BANKASI EFT ÜCRETLERİ NE KADAR? 

Tüm bunlar ile birlikte normal dönemde kişileriden alınan EFT ücretlerinin de ne kadar olduğu merak konusu oldu. Yapılan açıklamalara göre İş bankası EFT ücreti de internet ve mobil şube üzerinden Bin TL’ye kadar yapılan EFT işlemlerinde 1.14 TL, 50 Bin TL’ye kadar yapılan EFT işlemlerinde 2.29 TL’dir. İnternet ve mobil şube üzerinden 50 BİN TL üzerinde bir EFT işlemi yapılmak isteniyorsa bunun da ücreti 28.65 TL’dir. İş Bankası kullanılarak şube veya müşteri hizmetleri yoluyla yapılacak EFT işlemlerinde ücretler Bin TL’ye kadar 5.73 TL, 50 Bin TL’ye kadar 11.46 TL ve 50.000 TL üzeri için 114.60 TL’dir. İş Bankası yoluyla ATM’lerden yapılacak EFT’lerde Bin TL’ye kadar ücret 2.29 TL ve 50 Bin TL’ye kadar ücret 5.73 TL’dir. İş Bankasından ATM yoluyla yapılacak EFT işlemlerinde ise EFT ücreti 57.30 TL olduğu öğrenildi. 

Yapılan açıklamalara göre kişilerin kampanya dahilinde müşterisi olmaları halinde ise 1 sene herhangi bir şekilde EFT ücretleri vermeyecekleri öğrenilmiş oldu.