Jandarma Genel Komutanlığı'na personel alımı ile alakalı olarak bugün Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı'na 32 devlet memuru ve 9 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Toplam 41 personel alımına dair detaylar da açıklandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 657 sayılı devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak açıktan atama yoluyla personel alımı gerçekleştirilecek. Alımı yapılacak yeni personeller Jandarma Genel Komutanlığı karargahında ve bağlı birlik ile kurumlarda görevlendirilecekler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı 41 personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı da açıklandı. Buna göre komutanlığın resmi internet sitesi aracılığı ile başvurular gerçekleştirilecek. Başvuru işlemlerinde adaylar e-devlet bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapabilecekler. Posta yoluya veya bir başka şekilde yapılacak tüm başvurular kabul edilmeyecek.

BAŞVURULAR HANGİ TARİH ARALIĞINDA YAPILABİLECEK?

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı ilanları doğrultusunda başvuru yapmak isteyen adaylar bugünden itibaren başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Adaylar 15 Ocak 2021 saat 17:0='a kadar elektronik ortamda başvurularını yapabilecekler. Bu tarihin ardından herhangi bir biçimde başvuru kabul edilmeyecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilecek durumda olmak

-Görevini yapmaya engel teşkil edebilecek fiziki ve ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Daha önce Türk Silahlı Kuvvetler'den veya Jandarma Genel Komutanlığı'ndan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

isbilgisi.com