Ana Sayfa DÜNYA İran’ı Sel Vurdu Çok Sayıda Ölü Var

İran’ı Sel Vurdu Çok Sayıda Ölü Var

İran da sel felaketinde 11 kişi hayatını kaybederken çok sayıda vatandaş yaralandı.

5
0
Paylaş

İran’da sel felaketi sonucunda toplamda 11 kişi hayatını kaybederken 35 vatandaş da yaralandı. İran devlet televizyonu haberine göre Şiraz kentinde sağanak yağışlar son derece etkili oldu ve yağışlarda toplamda 11 vatandaş hayatını kaybederken 35 kişi de yaralandı.

Açıklamalarda bulunan İran Acil Durum Merkezi Başkanı Pir Hüseyin Kolyond, Şiraz kentinde sağanak yağıştan dolayı hayatını kaybeden insanların olduğunu söyledi. olay yerine sevk edilen ilk yardım ve kurtarma ekiplerinin insanlar ilk müdahalede bulunduğu ve toplamda 200 dan fazla otomobilinde hurdaya döndüğü açıklandı.

İran Emniyet Teşkilatı Bilgi ve Trafik Kontrol Merkezi Başkanı Nadir Rahmani, Kur’an-ı Kerim Kapısı caddesindeki sel felaketinde 200’den aracın sürüklendiğini ve çok sayıda otomobilin kaybolduğunu aktardı. ülkenin kuzey güney kuzey batı güney batısında geçen haftadan bu yana şiddetli yağışlar devam ediyor. yağışlardan dolayı bazı Irmak ve derelerin İnönü kapanırken bazı köprülerde yıkıldı.

Yaşanan sel felaketinde en büyük mağdur vatandaşlar oldu. yüzlerce ev sular altında kalırken çok sayıda vatandaşın evi kullanılamaz hale geldi. bölgeye sevk edilen AFAD ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yaralanan 35 kişinin de tedavisine çeşitli hastanelerde devam edildiği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here