Ana Sayfa DÜNYA Irak’ta Düzenlenen Bombalı Saldırıda 8 Kişi Hayatını Kaybetti

Irak’ta Düzenlenen Bombalı Saldırıda 8 Kişi Hayatını Kaybetti

Irak’ın Samarra bölgesinde bomba patladı. 8 kişi hayatını kaybetti 6 kişide yaralandı.

3
0
Paylaş

Irak’ta bombalı saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti. Samarra kentinde bomba yüklü araç patlatıldı. Yaşanan saldırıda 8 kişi hayatını kaybederken 6 kişi de yaralandı. Irağın orta kesiminde Samarra kentinde şiir lider Mukteda es-Sadr’a bağlı milis güçleri hedef alındı. Yapılan bombalı saldırıda 8 kişi hayatını kaybederken en az 6 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Irak polis teşkilatında görevli bir memur yapmış olduğu açıklamada Milis güçlerinin Başkent Bağdat’ın kuzeyinde yer alan Samarra kentinde devreye girdiği sırada bomba yüklü bir aracın patlatıldığını söyledi. Bu saldırıda milis güçleri hedef alınırken Seraya es-Selam mensubu 8 kişinin öldüğünü 6 kişinin yaralandığını aktarıldı.

Yaralıların Durumu Ağır

6 yaralının durumunun ağır olduğu öğrenildi. Bu saldırının arkasında çok büyük ihtimalle deş örgütü yer alıyor. Saldırıyı üstlenen ya da saldırının kimler tarafından yapıldığı henüz belli olmazken Daeş’in Irak’ın başkenti Kerkük ve Musul olmak üzere çok farklı bölgelerinde saldırılar düzenlediği ortaya çıktı.

Irak Polis Teşkilatı yaşanan bu olayın ardından bir soruşturma başlattı. Bölgede yapılan araştırmalarda farklı noktalarda bomba tespit çalışmaları yapıldı. Daeş terör örgütünün bu bölgelerde zaman zaman saldırılar düzenlediği ve 2019 yılında daha önce de patlamalar yaşandığı aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here