Kredi çekmek isteyen vatandaşlar bankaların yolunu tutuyor. Bu süreç içerisinde kredi çekemeyen kişilere de uzun zamandır beklenen güzel haber verildi. Daha önce bankalarla işlem yapmış olan vatandaşların borçlarını zamanında ödememeleri halinde kredi sicilleri bozuluyor. Bununla birlikte daha sonra yeniden bankalarla çalışma olasılığı da düşüyor.

Sicili kötü olan vatandaş bankalarla çalışma konusunda çeşitli endişeler yaşamaya devam ediyor. Bankaların hazırlamış olduğu kredi kampanyaları ile birlikte teminat istenmeden, herhangi bir ipotek sunulmadan 25 bin liraya kadar herhangi bir şart ya da koşul aranmadan kredi verileceği belirtildi. Pek çok banka 25 bin liralık teminatsız kredi ile birlikte kredi notu düşük olan vatandaşa destek olmaya devam ediyor.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

6

Kredi alınacak olan bankanın doğru seçilmesi gerekiyor. Pek çok banka son dönemlerde kredi verme şartlarını oldukça esnettiğini duyurdu. Kredi ve kredi kartı başvurusu yapıldığı ve onay alınmadığı takdirde vatandaşın kredi notu yeniden düştüğü için doğru bankayı bularak tercih yapmak son derece önemlidir.

Banka ile olan ilişkinin güçlü tutulması son derece önemlidir. Bu süreç içerisinde kredi sicili bozuk olan vatandaşlara kredi veren, herhangi bir şart ya da teminat istemeyen bankaların tercih edilmesi son derece önemlidir.

Yapılan inceleme sonrasında QNB Finansbank, Enpara, Akbank ve Ziraat Bankası vatandaşı şartları zorlamadan kredi verdiği için oldukça mutlu etmektedir. Son dönemlerde Garanti BBVA bankası da 25 bin liralık kolay kredi kampanyası başlatan bankalar arasında yer alıyor. Ancak bazı bankalar çalışma şartlarına uygun olarak kefil, ipotek, teminat isteyebilir. Ancak 25 bin liralık kredi kampanyası için herhangi bir şart istemeyen bankaların sayısı da oldukça fazla.