Ana Sayfa TEKNOLOJİ Internet Explorer Kullanmayın

Internet Explorer Kullanmayın

Microsoft Windows blogunda Internet Explorer’ı varsayılan tarayıcı yapmanın yanlış olduğu bir makale yayınladı.

6
0
Paylaş

Microsoft Internet Explorer’ın ilk versiyonunu 24 yıl önce çıkarmıştı. İnternet Explorer ile ilgili önemli bir uyarı bizzat Microsoft tarafından yapıldı. Windows resmi bloğunda İnternet Explorer varsayılan tarayıcınız olarak kullanmayın adlı bir makale paylaşıldı.

Explorer eskisi kadar moda olmasa ve yerini yeni dönem ve tarayıcılarına bıraksa da günümüzde web tarayıcısı denildiği zaman İnternet Explorer halen daha akla geliyor. İlk olarak 1995 yılında çıkardığı ve 2015 yılında geliştirilmesine son verdi. İnternet Explorer güvenlik nedeniyle artık kullanılmaması gerekiyor. Bu açıklama bizzat Microsoft tarafından yapıldı.

Internet denildiği zaman akla ilk gelen web tarayıcıları arasında internet Explorer yer alsa da günümüzde çok fazla tercih edilmiyor. Artık yeni ve daha modern tarayıcılar tercih ediliyor. Microsoft Siber güvenlik alanında yazılım uzmanı olan Chris Jackson,  Windows’un bloğunda İnternet Explorer varsayılan tarayıcınız olarak kullanmayın başlıklı bir yazı yayınladı.

Chrome Zirvede Yer Alıyor

Yapılan araştırmalara göre tarayıcı kullanımından Google Chrome yüzde 65’lik alanı kapsıyor. Bu alanda lider olmayı başaran Google Chrome’u 2. sıra internet Explorer takip ediyor. Microsoft’u artık kullanmayın uyarısı yapsalar da İnternet Explorer 2. sırada ve yüzde10’luk bir kullanım payına sahip Mozilla Firefox 9,8 ile 3. sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here