Dünyadan en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram kendisini yenileme çalışmalarına devam ediyor. Kullancılardan gelen talepler doğrultusunda güncellemeler yapılması için geniş bir teknik ekiple çalışma gerçekleştiren Instagram sistem üzerinde sürekli değişimler yaparak kendisini geliştiriyor.

ÖZGÜRLÜK KONSEPTLİ GÜNCELLEME

Instagram tarafından yayınlanan son güncelleme ise canlı yayınlar ile alakalı oldu. Yeni güncellemeyle gelecek olan yeni özellikler kullanıcılşara çok farklı canlı yayın deneyimleri sunacak. Daha özgür bir yapıya kavuşacak olan Instagram güncellemesinin ana konsepti de özgürlük oldu.

CANLI YAYINLAR 4 SAATE KADAR UZAYACAK

Instagram'ın yeni güncellemesi ile canlı yayınlar artık 4 saate kadar sürebilecek. Bu değişiklikle beraber 60 dakikalık süresınırı bir daha geri gelmemek üzere değişecek. Bu değişiklik kullanıcılar arasında memnuniyetle karşılanırken süre sınırı olmadan canlı yayın yapılabilmesinin Instagram canlı yayın sayısında ciddi bir artış meydana gelmesinin yolunu açacağı belirtiliyor.

CANLI YAYINLARA ARŞİVLEME ÖZELLİĞİ GELİYOR

Instagram'ın canlı yayınlar ile alakalı bir başka yeniliği ise arşivleme imkanı oldu. Buna göre Instagram'dan canlı yayın yapan kullanıcılar diledikleri zaman bu canlı yayınları arşivleyerek daha sonra yeniden izleyebilecekler. Instagram arşivleme özelliği şu ana kadar yalnızca gönderiler ve hikayeler için kullanılabiliyordu.

IGTV SEKMESİ GELİYOR

Son Instagram değişikliğiise IGTV oldu. Instagrama eklenecek olan yeni sekme ile beraber artık canlı yayın yapan kullanıcılar listelenebilecek. Bu şekilde Instagram canlı yayınlarını izleyen kullanıcıların sayısının da arttırılması hedefleniyor.

isbilgisi.com