Ana Sayfa TEKNOLOJİ Instagram’a Artık ‘From Facebook’ İbaresi Eklenecek

Instagram’a Artık ‘From Facebook’ İbaresi Eklenecek

Instagram'ın adı değişiyor. Ek olarak From Facebook olarak uzatılacak.

3
0
Paylaş

Milyarlarca kullanıcısı olan Instagram’ın ismi değişiyor. Instagram’ın adına artık From Facebook ibaresi eklenecek. Konuyla alakalı resmi bir açıklama gelmese de çok fazla dillendirilen bu isim değişikliğinin kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Facebook’un sahip olmuş oluyor sosyal platformlarda birisi olan Instagram yeniden markalaşma amacıyla birlikte Instagram From Facebook olarak isimlendirilecek.

Ortaya atılan bir habere göre Twitter hesabından bir gönderi paylaşan mühendis Jane Manchun Wong instagram’da From Facebook ibaresi olacağının ekran görüntüsünü paylaştı. Instagram adını Facebook’a entegre edileceğini söyleyen mühendisin yeni adının Instagram From Facebook olarak güncelleneceğini duyurdu.

Bu kararın altında ise Facebook diyorsun mark Zuckerberg in WhatsApp Instagram’a Facebook ile aynı platformda birleştirme planları olarak görülüyor.

Birleşmiş olan platformlar sayesinde 2,6 miyardan fazla insanı bir arada tutmuş olacak Zuckerberg proje ile birlikte yeni uygulamalar da hayata geçirmesi bekleniyor. Konuyla alakalı henüz Facebook’tan bir açıklama gelmese de birkaç gün içerisinde Instagram’ın isim değişikliğine gideceği düşünülüyor. Yapılacak bu hamle ile birlikte WhatsApp Instagram Facebook’u bir araya gelmesi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here