Ana Sayfa TEKNOLOJİ Instagram Tarayıcıdan DM Özelliği Ekleniyor

Instagram Tarayıcıdan DM Özelliği Ekleniyor

Instagram masa üstü kullanıcıları için yeni bir özellik getiriyor. Masa üstü kullanıcıları için DM özelliği gelecek.

9
0
Paylaş

Milyarlarca kullanıcısı olan Instagram yepyeni bir özellikle geliyor. Kullanıcılar uzun zamandır masaüstü sistemde mesajlaşma özelliğinin gelmesini istiyordu. Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da bilgisayar üzerinden mesaj göndermek şu an için gerçekleşmiyor. Sadece akıllı cihazlarda bunu yapabiliyorsunuz artık Instagram’a gelen yeni özellik sayesinde masaüstünden de mesajlaşma özelliği eklenecek web tarayıcıları üzerinden istediğiniz kişiye direkt mesaj yollama sisteminin çalışmalarına başlandı.

Masa Üstü Özellikleri Gelmeye Devam Edecek

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında zirvede yer alıyor. Instagram birçok insanı iletişim kurabilmek için tercih ettiği bir uygulama ancak masaüstünde direkt olarak mesaj atma özelliği bulunmuyordu.

Kullanıcılar uzunca süredir bu tarz özelliği masa üstüne gelmesi için Instagram’a mesajlar yağdırıyordu. Sadece mobil uygulamalarda olan mesajlaşma özelliği artık bilgisayar başından Instagram kullanan kişiler için de geçerli olacak Instagram şu anda bir masaüstü değil ancak ilerleyen dönemde bu özelliği arttırılması da bekleniyor.

Kullanıcıların yoğun isteği Instagram yetkililerini de harekete geçirdi direk mesajlaşma eklentisinin ardından fotoğraf ve hikâye yükleme gibi özelliklerinden masaüstü platformlarına gelmesi bekleniyor. Bilgisayar başındayken diğer kullanıcılarla iletişime geçmek oldukça hızlı bir sistem olacak instagram’ın bunu yapmasındaki ana nedenlerin başında facebook ve WhatsApp gibi en çok kullanılan uygulamalar ile beraber birleşmesinin de etkili olduğu düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here