Ana Sayfa TEKNOLOJİ Instagram Doğrudan Sipariş Özelliği Aktif Ediyor

Instagram Doğrudan Sipariş Özelliği Aktif Ediyor

Instagram üzerinden direkt olarak satış yapılacak.

9
0
Paylaş

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan ve en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram son dönemde fenomen markalara hitap ediyordu. Bu tarz kişilerin ticari gelir elde ettiği bir platform olmayı başaran Instagram hızlı bir adım atarak Instagram üzerinden sipariş verme özelliğini aktif etmeye başladı.

Dünyanın en önde gelen uygulamalarından olan Instagram şu anda test aşamasında olsa da yeni özelliğini hayata geçirmek için gün sayıyor. Kullanıcılar artık alışveriş yaptıklarında doğrudan Instagram üzerinden sipariş verebilecek. Her gün milyonlarca kullanıcının aynı anda Instagram’a girdiği ve sadece eğlence uygulamasından ötesinde kaldığı Instagram ticari olarak da gelir elde eden birçok firma ve kuruluş bulunuyor.

Instagram’da yeni yeni çıkmaya başlayan sponsorlu içeriklerde uygulama ve trafik platformları direkt olarak yönlendirme yapılıyordu. Ancak son dönemde doğrudan ürün satış Instagram üzerinden yapılması söz konusu oldu. Şirket yeni özellik hakkında detaylı bilgi paylaşmasa da kısa süre içerisinde Instagram üzerinden direkt olarak alışverişi tamamlayabilecek. Çok muhtemelen fotoğrafın alt kısmında ya da yorum bölümünde sipariş et butonu olacak bakalım Instagram bu özelliği kullanıcılarına ne zaman sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here