Türkiye'de bir süre önce üniversite hastanelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tahsis edilen sağlık personeli kadrolarına alımlar yapılmaya başlandı. Sözleşmeli personel statüsünde göreve başlatılacak olan sağlık personelleri için İnönü Üniversitesi 342 kişinin işe alınacağını duyurdu.

İnönü Üniversitesi'nin bugün yayınladığı resmi ilana göre 2018 KPSS (B) grubu puanına göre işe alımlar yapılacak. Bu işe alımlarda herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmayacakç En yüksek KPSS puanından başlayacak sırlamaya göre işe alımlar gerçekleştirilecek. Başvuru yaptığı halde aranan şartları yerine getiremeyen adaylar elenerek yerilerine yedek sıralamadan yeni adaylar geçirilecek.

İnönü Üniversitesi'ne verilen 342 sözleşmeli personelin hangi kadrolara kaçar kişi dağıtıldıkları da belli oldu. Buna göre 300 hemşire, 2 psikolog, 1 diyetisyen, 2 fizyoterapist, 2 sağlık teknikeri (Eczane Teknikerliği), 15 sağlık teknikerei (Rodyoloji Teknikeri), 15 sağlık teknikeri (Anestezi Teknikeri) ve 5 sağlık teknikeri (Fizik Tedavi teknikeri) işe alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde ifade edilen niteliklere sahip olmak

- Emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak

-Askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak ya da tecilli olmak

-24 saat esasına göre çalışmaya engel olabilecek fiziksel ya da ruhsal bir hastalığı bulunmamak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İnönü Üniversitesi tarafından yayınlanan 342 sözleşmeli personel alımı ilanına göre başvurular 12 Haziran 2020 tarihine kadar devam edecek. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar https://personelilan.inonu.edu.tr internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvuru sonuçları ise 23 Haziran'da yine aynı internet sitesi üzerinden açıklanacak.

isbilgisi.com