Ana Sayfa TEKNOLOJİ İngiltere Uzayda Yaşamı Araştıracak

İngiltere Uzayda Yaşamı Araştıracak

İngiltere uzayda yaşam olup olmadığını araştıracak. Bu proje için 25 milyon sterlin ayırdı.

6
0
Paylaş

İngiliz hükümeti uzayda yaşam olup olmadığına dair araştırma yapmaya hazırlanıyor. İngilizler Bu proje için 25 milyon sterlin kaynak ayırdı. ABD ve Rusya’nın uzay keyfi için yürüttüğü çabalarını aksine İngiltere bu alanda önce olduğunu söyleyemez.

Ancak İngiliz hükümetinin desteklemiş olduğu çok sayıda proje var. İngiltere kaynaklı bir habere göre bir tane uzay ajansı dünya dışındaki yaşam araştırmak için toplamda 25 milyon sterlin bir bütçe ayırdı. Bu projeye Plato ismi verildi. Dünya’ya yakın olan 1 milyondan fazla yıldız sistemi araştırılacak ve 20 teleskop kameralarla izlenmeye başlanacak.

Projeye öncülük etmesi beklenen bilim adamlarının bir Yıldızı gözlemleyebilmek için ani parlaklık düşünce derecesine bakacağı açıklandı. O Yıldız’ın gezegeni yörüngesine oturması anlamına da gelebilse ve böyle bir durumda o gezegende yaşam olup olmadığını ve sıcaklıkların oluşu buluşmada da incelenecek araştırmanın son kısmında ise bilim adamları gezegenin atmosferinde bulunan gazlar ve kimyasallara odaklanarak buradaki kimyasal sistemi inceleyecek.

İngiltere Bilim Bakanı Chris Skidmore yapmış olduğu açıklamalarda dünya benzeri bir gezegenin olup olmadığı konusunda soruları cevaplayacaklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde bilim adamları güneş sistemi ötesi de 3000 gezegen keşfetti. Bu gezegenleri inceleyip dünyaya benzer bir durumun olup olmadığı da tespit edilecek yapmış olduğumuz tüm araştırmalar hayatın daha da gelişebilmesi adına olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here