Pandemi döneminin en fazla etkilediği sektörlerden birisi otomotiv sektörü oldu. Bu süreçte pek çok vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara ek olarak araç tedarik sürecinde de ciddi sorunlar meydana geldi. Araç üretimi bir süre durdu. Bu durum sıfır araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Sıfır araç fiyatlarında meydana gelen fiyat artışı aynı zamanda ikinci el araç fiyatlarını da etkiledi.

Pandeminin ekonomik etkileri, ortaya çıkan spekülasyonlar ve vatandaşın sıfır araçlardan ikinci el araçlara yönelmesinin ardından ikinci el otomobillerin sıfır otomobillerle yarışır hale geldiği ortaya çıktı. Bankalar bu süreçte ikinci el almanın bile zor olduğu sürece bir nebze olsun katkı sağlayabilmek için çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladılar.

ING BANK İKİNCİ EL OTOMOBİL ALACAKLARA EN DÜŞÜK FAİZ ORANINI SUNUYOR

11

Pandemi döneminde bir dönem inen faiz oranları son dönemlerde yeniden hızla yükselmeye başladı. Vatandaş son çare olarak bankalara koşarken yüksek faiz oranları sebebiyle daha fazla ödeme yapmak istemedikleri için bekleme kararı aldılar.

ING Bank son dönemlerde 2. El otomobil alacak vatandaşlar için görülmemiş bir kampanya hazırladı. Son dönemlerde pek çok banka araç almak isteyenlere özel sunduğu taşıt ve ihtiyaç kredileri ile gündem olurken, ING Bank en düşük faiz oranı ile gönüllerde taht kurmayı başardı. Bankaların pek çoğu yüzde 1’in altına düşmezken, bu durum vatandaşların otomobil heveslerinin de yok olmasına neden oluyor.

ING Bank hazırladığı kredi kampanyası ile ikinci el otomobil almak isteyen vatandaşa yüzde 0,99 oranında kredi vererek bir adım öne çıkıyor.

ING BANK 2. EL OTOMOBİL KREDİSİ DETAYLARI ÇOK KONUŞULACAK!

İkinci el otomobil almak isteyen vatandaşların ING Bank kampanyalarını yakından takip ettikleri görüldü. Yüzde 0.99 faiz oranı ile birlikte oldukça etkileyici ödeme yöntemleri sunulmaya devam ediyor. Vade seçeneklerini düşük tutarak en düşük faiz oranından faydalanabilirsiniz. Düşük faiz oranı için belirlenen vade tutarı 3 ile 6 ay olarak belirlendi. Daha uzun taksitlerle ödeme yapmak isteyenler için ise 48 ay vade sunuluyor ancak bu dönemde faiz oranı yüzde 1.44 olarak uygulanıyor.