Ana Sayfa EKONOMİ İndirimler Sadece Pazarlama Stratejicisi

İndirimler Sadece Pazarlama Stratejicisi

Bendevi Palandöken pazarlama stratejicisi yapan satıcılara karşı uyardı.

8
0
Paylaş

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken sadece belli ürünlerde yapılan indirimlerin bütün ürün çeşitlerine yayılıyormuş gibi satılmaya çalışıldığını ve vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini savundu.

Vatandaşlara indirim konularına karşı dikkatli olun çağrısı yapan Palandöken yazılı olarak yapmış olduğu açıklamada indirimlerin tamamen pazarlama stratejisi olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Özellikle son dönemde yeni bir tekniği çok sayıda satıcı tarafından kullanıldığına dikkat çeken Bendevi Palandöken hiçbiri inandırıcı olmayan kampanyadan sadece isimsel olarak değişiyor. Sezon ortası indirimi adı altında %50 indirim ya da kasada yüzde yirmi indirim yapmak hiç inandırıcı değil. Bunlar firmaların pazarlama stratejisidir. Vatandaşlarımız kesinlikle bu konularda duyarlı olmalılar.

Ayrıca bu tarz kampanyaların tüketiciyi yanılttığını söyleyen Palandöken tüketiciyi yanıltan tüm kampanyalara çekidüzen verilmesi gerekiyor. İndirim sezonları tüm mağazalar için yalnızca belli dönemlerde geçerli olur mağazalar bağlı oldukları meslek kuruluşlarından izin alarak kampanya yapabilmeli. İndirimler meslek odalarının izni ve kontrolü ile yapılırsa vatandaşlar için çok daha olumlu olacaktır. Sadece belli başlı birkaç üründe yapılan indirimin diğer ürünlere de indirim yapılıyormuş gibi yansıtılması sadece pazarlamaya yönelik bir işten başka bir şey değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here